Кіберполіція назвала способи нейтралізації вірусної атаки

Користувачам радять при виявленні порушень у роботі ПК пропатчити Windows Користувачам комп’ютерів, які в ході хакерської атаки на Україну виявили порушення в їхній роботі, необхідно від’єднати пристрій від Інтернету і внутрішніх мереж.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту кіберполіції у Facebook. “За попередньою інформацією, сталося втручання у функціонування комп’ютерних мереж шляхом поширення шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені уразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB”, – йдеться в повідомленні. Кіберполіція радить у разі виявлення порушень в роботі комп’ютерів негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі), а з метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу встановити патчі з офіційного ресурсу Microsoft.

“Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином і використовує актуальні бази вірусних сигнатур. При необхідності треба встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення”, – додали в кіберполіції. Крім того, користувачам радять уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати і не відкривати додатки в листах, які надіслані з невідомих адрес. Також рекомендується зробити резервні копії всіх критично важливих даних.