Вірусологиня розповіла, коли чекати пік коронавіпусу в Україні

Вірусологиня заявила, що в Україні пік захворюваності на коронавірус може бути восени.

Таку думку висловила докторка медичних наук, професорка медицини, завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Мироненко, пише ТСН.

“Я думаю, що пік на нас очікує восени”, – сказала вона.

За словами професорки, в Україні рано ввели карантин. “Він у нас був введений дуже рано, коли були перші випадки захворювання. Ми всі зачинилися, сиділи вдома, то на пік чекати нам ще рано. Але за цей час ми навчилися по-іншому себе поводити, навчилися носити маски, слідкувати за руками – це дуже важливо. Маски з нами ще надовго, принаймні у тих місцях, де є багато людей”, – наголосила Алла Мироненко.

Українці зможуть себе вільно почувати лише тоді, коли 80% населення матимуть захисні антитіла: або перехворіють, або будуть захищені вакциною.

“Не відомо остаточно, чи можна повторно захворіти, якщо є антитіла. Але, якщо вже був контакт з будь-яким збудником, то наступна хвороба не буде фатальною. Можливо буде взагалі легкою”, – пояснила вірусологиня.

Нагадаємо, за даними ЦГЗ, станом на 9:00 23 травня в Україні 20580 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 605 летальних, 6929 пацієнтів одужало.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...