В Україні ввели щорічну індексацію розміру аліментів

В Україні будуть щорічно проводити індексацію розміру аліментів.
Документ вчора опублікували у виданні “Голос України” і сьогодні, 25 вересня, закон набув чинності, повідомляє Finance.ua.

Акт вніс зміни до статті 71 закону “Про виконавче провадження”. На виконавця поклали обов’язок щорічно проводити індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі.

Індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі або в договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем в установленому урядом порядку.

Індексацію проводитимуть щорічно, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного направлення стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю або фізичній особі індексація розміру аліментів, визначеного в твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі або в договорі між батьками про сплату аліментів на дитину.

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів.

Ухвалення законопроєкту сприятиме:

покращенню матеріального стану осіб, розмір аліментів на утримання яких визначено судом у твердій грошовій сумі;
зменшенню навантаження на держбюджет у зв’язку із скороченням кількості отримувачів соціальних виплат та/або зменшенням розміру таких виплат;
зменшенню навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.
Нагадаємо, що в Україні з 1 липня 2020 року збільшився розмір прожиткового мінімуму. Відповідно до чинного законодавства, від зазначеного показника залежить і гарантований мінімальний розмір аліментів, який становить 50% від прожиткового мінімуму.

Мінімальний розмір аліментів з 1 липня становить: для дітей віком до 6 років – 929,50 грн; для дітей віком від 6 до 18 років – 1159,00 грн.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...