Власникам “єврономерів” розповіли, як захистити себе від штрафу

Митниця почала масово виписувати відносно власників «єврономерів» протоколи про порушення митних правил. Першими отримують протоколи громадяни, які перетинають митний кордон України.


На підставі цих протоколів суди у більшості випадків застосовують штрафи в розмірі 170 000 грн або конфісковують такі автомобілі в дохід держави.

Про це пише Дорожній адвокат.

Про що свідчать норми закону:

норми статей 470 та 481 Митного кодексу (транзит та тимчасове ввезення) щодо запровадження штрафів у розмірі до 170 000 грн набрали чинності з 22.08.2019;
до цієї дати диспозиція цих статей передбачала більш м`яку відповідальність (8 500 грн. и 17 000 грн.) і не передбачала конфіскації автомобіля;
відповідно до ст. 58 Конституції, яка закріплює загальновизнаний принцип права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення;
у рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.1999 у справі про зворотну дію в часі законів наголошується на тому, що до події застосовується той закон, під час дії якого вони настали або мали місце.
Що це означає:

посилення відповідальності за правопорушення, вчинені на момент дії «старого» закону, порушує вимоги ст.58 Конституції, а тому застосування до таких порушень «нових» штрафів є неприпустимим;
тому якщо порушення в частині невивезення автомобіля на іноземній реєстрації було вчинено до 22.08.2019, то такі дії утворюють склад правопорушення за нормами закону, чинного на час вчинення правопорушення. А тому підстав для кваліфікації їх дій за «новим» законодавством немає.
Що робити власнику авто:

якщо порушення митних режимів транзиту чи тимчасового ввезення вчинено у період дії «старого» закону, до суду варто подати письмову юридично аргументовану заяву із обґрунтуванням принципу незворотності дії закону у часі.
На жаль, досить часто суди нехтують зазначеними нормами, та трактують їх на власний розсуд, а тому потрібно використовувати всі юридично можливі способи захисту аж до апеляційного оскарження.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...