В Україні офіційно вводять карантин вихідного дня

Уряд попри протести підприємців вирішив в Україні запровадити карантин вихідного дня для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19. Він почне діяти від 14 листопада.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні 11 листопада, пише УП.

Нові обмеження будуть діяти два дні на тиждень з 00:00 суботи до 00:00 неділі. Вони передбачають закриття:

більшості магазинів

театрів і кінотеатрів

спортзалів

фуд-кортів і розважальних зон в ТРЦ

кафе і ресторани працюватимуть тільки на винос.

Дозволена робота:

аптек і ветаптека

заправок

продуктових магазинів

транспорту

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні “карантину вихідного дня”.

Він зауважив, що оскільки нові обмеження “неприємні та болісні” для бізнесу в ресторанній, розважальній та культурній сферах, уряд готовий підтримати підприємців. Для цього повністю відновлюються та розширюються наступні програми підтримки:

компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;

програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);

можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною, що зараз обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;

продовження реалізації програми доступних кредитів “5-7-9”, яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто йдеться про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

“В останній місяць в Україні фіксується експонентне зростання кількості захворілих на COVID-19. А отже, суттєво збільшується навантаження на наші лікарні та українських лікарів.

Десятки країн Європи з потужними медичними системами запроваджують нові локдауни. Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Чехія — всі вони йдуть на посилення карантинних заходів, щоб розірвати ланцюг захворюваності. Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому уряд та МОЗ разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень”, − наголосив Шмигаль.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...