У бюджеті-2021 не передбачено підтримку медиків, педагогів та армії

Проєкт бюджету на 2021 рік не передбачає ні підтримки медичних працівників та педагогів, ні підвищення обороноздатності України.

Про це під час Погоджувальної ради у понеділок, 30 листопада, заявила співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко. За її словами, у новому документі блокується збільшення зарплат вчителям.

“Бюджет 2021 року – це бюджет епохи бідності. І там не передбачені ані доплати лікарям, ані обіцяні доплати вчителям. Більше того, порушуються ті рішення, які ухвалила влада Порошенка, наша команда відносно прив’язки зарплати вчителя до мінімальної. І другий рік поспіль влада Зеленського блокує збільшення зарплат вчителям. Наступного року ми матимемо дуже серйозний відтік вчителів середніх шкіл. І про це варто подбати”, – переконана Геращенко.

Співголова фракції наголосила, що вже навіть міністр охорони здоров’я в уряді Зеленського звертає увагу на критичну ситуацію з медичними кадрами.

“Шокуюча заява міністра Степанова, що вже 34 тисячі лікарів звільнилися з роботи, тому що в лікарнях немає кисню, немає захисних засобів, і передає їх знову-таки фонд Порошенка, а не влада. Немає доплат, немає страхування, і в цей час Верховна Рада ігнорує законопроект “Європейської солідарності” про обов’язкове страхування без бюрократичних перепон всіх лікарів, які були інфіковані коронавірусом”, – зауважила Геращенко.

“Статистика хворих на коронавірус вражаюча, але я переконана, що їх набагато більше. Справа в тому, що тисячі людей просто не мають можливості через дороговизну здати тести. Тому що для простого вчителя, чи лікаря 1,5 тисячі гривень за тест – це непомірні кошти”, – сказала політикиня.

Крім того, за словами нардепки, найбільш критична ситуація у бюджеті, стосується армії.

“У нас складається відчуття, що команда Зеленського взяла курс на зниження боєздатності ЗСУ. Бюджет репресивних органів на наступний рік закладається у 125 мільярдів гривень. 2 мільярди додають “доблесній” прокуратурі. Міністерство внутрішніх справ – це вже імператорство в імператорстві. В той же час, бюджет ЗСУ залишається на рівні 117 мільярдів. А це зниження майже на 1,5 відсотка від ухваленого рішення про 5 обов’язкових відсотків”, – зауважила Геращенко.

“Шокуюча інформація, що зараз відбувається в Збройних Силах – в зиму заходять без палива, зірвано тендер на закупівлю дизеля, форму вже беруть зимову зі стратегічних запасів, не використано 10 мільярдів, які мали піти на забезпечення Збройних Сил цього року”, – зазначила Геращенко.

Вона також звернулася до влади із закликом звільнити з посади міністра оборони Андрія Тарана.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...