Накопичувальні пенсії в Україні: коли їх будуть вводити

Запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні, за якою роботодавець платить удвічі більше за працівника, буде плавним.
Однак наступного року воно не почнеться, оскільки в цілому цей законопроєкт ще не готовий бути винесений у зал.

Про це глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю сайту “Сьогодні”.

“Ми не будемо нічого підвищувати в 2021 році. Цей проєкт не для 2021 року. Я це відповідально заявляю. Буде це у 2022 році чи пізніше – це запитання до Кабінету міністрів і комітету ВР з питань соціальної політики. Але я вважаю, що, якщо грати в цю гру, проєкт повинен бути довгостроковим. Має бути поступове переведення на накопичувальну систему, без жодних різких рухів”, – каже глава комітету.

Він нагадав, що наразі законопроєкт пропонує вводити нові пенсійні ставки за принципом: 1% платить співробітник, 2% – роботодавець, 2% платить співробітник, 4% – роботодавець тощо.

“Але це знову ж таки поки обговорюється, нема жодного рішення. У деяких країнах така модель застосовується і працює успішно. Але подивимося, до чого домовляться”, – додав Гетманцев.

Коментуючи запитання, чи готова держава протистояти масштабним шахрайським схемам із пенсійними накопиченнями у приватних фондах, економіст поскаржився, що “схеми” можливі всюди:

“Але у нас банківська система функціонує цілком стабільно. Якщо не брати до уваги банк “Аркада”, який за своїми функціями не зовсім банк, то вже два роки у нас нема жодного банку, який був би визнаний неплатоспроможним. Але ж банки теж оперують чужими грошима”.

Сьогодні у банків абсолютно різна форма власності, різне походження капіталу, але в цілому абсолютно біла, нормально функціонуюча банківська система, яка приносить користь країні, зауважив Гетманцев.

“Пенсійний фонд, звісно, має більше ризиків, пов’язаних із часом зберігання коштів. Але при професійно розроблених вимогах, я думаю, ми не будемо мати абсолютно жодних проблем, пов’язаних із шахрайством”, – вважає глава комітету.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...