В Україні ввели нову ціну на газ: Кабмін на позачерговому засіданні ухвалив остаточне рішення

В Україні з 1 лютого тариф на газ встановлять на рівні 6,99 грн за кубометр для всіх постачальників. Така ціна буде закріплена до кінця опалювального сезону, до 31 березня 2021 року.

Про це заявив на позачерговому засіданні Кабміну 18 січня заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль. “Чому саме 6,99 грн за кубічний метр? Це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія “Нафтогаз” готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ за 10 грн і навіть більше”, – пояснив прем’єр.

За його словами, ціна на газ в середньому знизиться на 30%, а для деяких сімей – на 40%. “Середня платіжка становитиме 40% від мінімальної зарплати”, – додав Шмигаль.

З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т. зв. абонплата). Зараз вона досягає 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожчою від 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

У сумі зниження ціни на газ і обмеження вартості його транспортування за підрахунками Кабміну дозволить заощадити близько 500-800 грн на місяць.

До речі, найвища ціна на транспортування зараз у “Лубнигаз”. Перед тим як встановити свою ціну, вони провели свої громадські слухання. Згідно із законом повинні розглянути всі пропозиції громадськості, узгодити зі споживачами, яку вартість вони будуть платити, і пояснити, чому саме стільки.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...