Локдаун в Україні закінчився: Степанов оцінив ефект і показав список нових заборон

Завдяки посиленому карантину, який тривав в Україні з 8 до 24 січня, вдалося стабілізувати ситуацію з розповсюдженням COVID-19 і розвантажити медичну систему.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на своїй сторінці у Facebook. Він подякував усім, хто дотримувався обмежень, зокрема підприємцям, які “обрали шлях чесно виконувати протиепідемічні рекомендації та карантинні вимоги і завдяки цьому врятували чималу кількість людей від зараження”.

“Спільно нам вдалося стабілізувати ситуацію й розвантажити нашу медичну систему та медпрацівників. Якщо на початок грудня показник пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою був приблизно 29 000, то на сьогодні цифра становить 18 651 людина”, – написав міністр.

Він нагадав. що з понеділка, 25 січня, Україна повертається до тих карантинних обмежень, які діяли в грудні 2020 року.

Що заборонено в Україні з 25 січня:

проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей із більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутня більш ніж одна особа на 10 кв. метрів.

Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виняток: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).

Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.

Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).

Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.

Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно надягнутих засобів індивідуального захисту.

Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими винятками).

Релігійні заходи: у приміщенні за умови присутності більш ніж однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без надягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.

Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.

Діяльність закладів із розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).

Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.

Проведення планових заходів із госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги під час пологів, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).

Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більш ніж одна особа на 20 квадратних метрів.

Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.

Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими винятками).

Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...