В Україні анонсували введення “нульової” декларації: що і кому доведеться декларувати

Верховна Рада розгляне законопроект №5153 про введення “нульової” декларації для всіх, хто хоче узаконити зароблені в тіні активи, поданий до парламенту президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляється на сайті ВР.

Для узаконення майна і активів, зароблених в “тіні”, потрібно буде один раз подати декларацію в період з 1 липня 2021−го до 1 липня 2022. Якщо є готівка, її потрібно покласти на рахунок в банку або ж купити облігації внутрішньої держпозики (цінні папери).

При цьому карати за задекларовані “тіньові” активи не будуть. Повідомивши про свої доходи, далі можна буде жити за законом.

Декларацію повинні будуть подавати українці, які мають громадянство і українці, які на момент отримання доходу мали громадянство.

Декларацію не зобов’язані подавати ті, хто з 2005-го заповнювали декларацію згідно з антикорупційним законодавством (крім як у випадку, якщо вони брали участь в конкурсі і програли його), а також неповнолітні і недієздатні громадяни.

Декларувати необхідно буде будь-які активи, в тому числі рухоме і нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права.

Не можна декларувати майно, отримане в результаті кримінальних злочинів (крім ухилення від сплати податків) і готівку.

Скільки потрібно буде заплатити

5% для валютних цінностей, розміщених на рахунках в банках України та інших активів, які перебувають (зареєстрованих) в Україні;

9% − валюта, на банківських рахунках та інші активи, які перебувають за кордоном, право грошової вимоги до нерезидентів;

2,5% − за ОВДП, придбаним в період з 01.01.2021 по 20.06.2022 р до подачі декларації.

Не підлягає декларації:

нерухомість (квартири до 120 квадратів і будинки до 240 квадратів);

нежитлова нерухомість некомерційного призначення до 60 кв. м;

земельні ділянки в межах нормативів безоплатної приватизації;

один транспортний засіб, призначений для перевезення 10 осіб і більше або з об’ємом двигуна не менше 3000 куб. см або якщо середня ринкова вартість 375 МЗП, мотоцикл − 800 куб. см; літак, вертоліт, яхта, катер;

інші активи − сумарною вартістю не більше 400 тис. грн.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...