Учителі-пенсіонери мають право на відпустку і виплати перед звільненням

Учителям-пенсіонерам перед запланованим звільненням мають право надати щорічну основну оплачувану відпустку та виплату на оздоровлення.


Згідно зі статтею закону про відпустки за бажанням педагога у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку.

Окрім того, датою звільнення педагога-пенсіонера в такому випадку має бути останній день відпустки. Тоді вона буде оплачуваною.

Так, у разі звільнення працівника йому можуть надати невикористану відпустку за бажанням. Тоді чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Також держава гарантує учителям виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Якщо щорічна відпустка не надається до звільнення, тоді виплачується компенсація за невикористану відпустку, а виплата грошової допомоги не здійснюється.

До слова, уряд минулого року ухвалив постанову про збільшення виплат освітянам. Так, вчителі вже з 1 січня 2021 року отримали на 20% більшу зарплату. Водночас з грудня 2021 року зарплати педагогів збільшаться ще на 8,3%.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...