Українців зобов’яжуть покривати всі витрати на літніх батьків: у разі відмови можна позбутися спадщини

В Україні хочуть прийняти закон, який зобов’яже повнолітніх дітей піклуватися про своїх літніх батьків у разі втрати їх працездатності. Якщо діти не будуть фінансово допомагати своїм нужденним батькам і перекладуть ці зобов’язання на соціальну службу, то їх можуть навіть позбавити спадщини в майбутньому.

При нормальних взаєминах у родині діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам. В іншому випадку через суд можна домогтися допомоги від байдужих дітей у вигляді виплати батькам аліментів на довічне утримання.

На жаль, нерідко бувають випадки, коли діти, які зобов’язані за законом утримувати своїх непрацездатних батьків, надавати їм матеріальну допомогу і брати участь у витратах, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю, ігнорують свої зобов’язання. Тоді бабусь і дідусів переводять в інтернати та інші соціальні установи, де вони утримуються за державний рахунок.

У парламенті хочуть прийняти закон, який зобов’яже дітей покривати всі витрати соціальних служб на утримання їх літніх батьків, якщо вони потрапили в інтернат. Витрати з поховання також законодавчо ляжуть на плечі дітей, тому що випадки бувають різні.

У законопроекті сказано, що якщо спадкоємці добровільно не виконуватимуть цю вимогу, соціальна установа в суді може потребувати з них відшкодування витрат за три роки. Крім того, діти, на яких оформлена опіка щодо їх батьків, не зможуть вступити в право спадщини, поки не розрахуються в повному обсязі з установами по догляду за людьми похилого віку.

У законі пропонується узаконити суму, яку зобов’язані будуть витрачати на літніх людей опікуни, які уклали з ними договір довічного утримання. Вона встановлюється на рівні не менше ніж два розміри прожиткового мінімуму. Якщо на сьогоднішній день опікун може продати або обміняти квартиру підопічного тільки після дозволу органів опіки, то в разі прийняття законопроекту такий дозвіл треба буде отримувати також і в разі здачі майна в оренду.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...