Степанов: я не писав заяви про звільнення, битва не програна, все тільки починається

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що не писав жодної заяви на звільнення і має намір надалі боротися за якісну медицину для громадян. Крім того, він засудив політиків, які виступають проти таких змін.

Відеозвернення до українців урядовець оприлюднив на особистій сторінці у Facebook. Степанов наголосив, його основна мета – задовольнити потреби як пацієнтів, так і медиків (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Рік тому я взяв на себе відповідальність за всю медичну систему в країні, лікарів, медиків і пацієнтів. Боровся за високі зарплати, за розвиток медичної галузі, за життя кожного українця. Переконаний, що поруч з професіоналізмом і фаховістю, не може бути місця політичній доцільності та кон’юнктурі. Лікар і пацієнт, а не бюрократ і політик, мають вирішувати, куди рухатиметься медицина в Україні. Чи програна битва? Ні. Все тільки починається”, – зазначив міністр у дописі до ролика.

Нижче наводимо повний текст промови Степанова.

У мене в житті є принцип – завершувати почате. Я не писав жодних заяв на звільнення, тому що несу відповідальність перед людьми. Зі свого боку депутати, усвідомлюючи всю ступінь своєї відповідальності, мають ухвалювати рішення. Це відповідає демократичним принципам формування органів влади в європейській країні.

Між мною та колегами інколи виникали суперечки, оскільки я завжди твердо стояв на позиції, що здоров’я нації не можна ставити в залежність від будь-яких інших проєктів.

Переконаний, немає нічого дорожчого за життя наших громадян. Поки підкилимні ігри стосувалися мене особисто, я не зважав. Однак події останніх днів змушують мене висловити свою позицію відверто та відкрито.

Закривати очі на те, як руками політичних сил з низьким рейтингом знищується медична система і лікарів знову намагаються загнати в стійло, я не буду.

Оскільки твердо переконаний, що реформи мають задумуватися і реалізовуватися професіоналами і практиками, а не підганятися під політичну кон’юнктуру і вигоду.

Хірург, який стоїть біля столу, повинен говорити політикам, що йому необхідно для більш якісної роботи, а не навпаки. Саме так я будував свою роботу – дослухався, що потрібно перш за все лікарям, медикам.

Вже рік, як наша країна живе у новій реальності, назва якій – пандемія коронавірусу. Чим запам’ятався цей рік? Безсонними ночами медиків, які в режимі 24 на 7 рятували життя українців, цілодобовою роботою моєї команди з відновлення спроможності медичної системи. І, на жаль, перманентною підкилимною боротьбою противників змін, які ми запроваджували.

На моє глибоке переконання, нормальна медицина – це коли лікар думає, як врятувати пацієнта, а не як прогодувати свою сім’ю. Тому моя боротьба за високі зарплати і соціальні гарантії медиків йшла у розріз з їх ідеологією лікаря-кріпака, який перебуває в повній залежності від медичних бюрократів.

Моя формула якісного і медичного забезпечення, в якій за українцями ходить здоров’я, а не гроші, не відповідала їх уявленню марнотратства. Мої рішення лікувати українців в Україні – їх звичці до самозбагачення і паразитування.

Я брав на себе відповідальність та обіцяв пацієнтам і лікарям краще майбутнє. І слово своє тримаю.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...