В Україні введуть в обіг нову 5-гривневу монету: як виглядає

В Україні вже 22 липня з’явиться нова монета номіналом 5 грн. Монета “Маяки України” є колекційною і нею не можна розплатитися.


Про це повідомляє прес-служба Нацбанку. “Присвячена засобам навігаційного обладнання – маякам. В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен із яких має власне ім’я, історію та форму. Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України”, – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис “УКРАЇНА” (під гербом) і 2021 (праворуч від герба). Тираж монети – 35 тис.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк України виводить з обігу монету номіналом в 1 гривню золотистого кольору. Зате їх місце будуть займати “сріблясті” оборотні монети.

Відзначається, що в зверненні є досі 452,1 млн шт. “золотистих” монет. Вони поки є дійсним платіжним засобом, ними можна вільно розплатитися, проте поступово вони виводяться з обігу.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...