За народження трьох дітей в Угорщині будуть давати 30 000 євро

В Угорщині прийнятий закон, згідно з яким за обіцянку народити трьох дітей держава буде видавати майбутнім батькам 30 000 євро.

Отримавши ці гроші, сім’я зобов’язується придбати або побудувати будинок в Угорщині. При цьому учасники програми повинні за власні гроші купити ділянку під будівництво будинку, працювати, а також регулярно відраховувати внески в систему соціального забезпечення, повідомив портал myhungary.net.

Отримати кошти можна буде ще до народження дітей. Але держава встановлює тимчасові рамки для батьків, що захотіли взяти участь в цій програмі. Перший дитина повинна з’явитися протягом чотирьох років, другий протягом восьми років, третій – протягом десяти років.

Прийнята програма підтримки молодих сімей викликала неоднозначну оцінку в угорському суспільстві. Критики проекту відзначають, що отримати підтримку зможуть тільки представники середнього класу і вище. А це означає, що сім’ї, які отримують дохід нижче середнього рівня так само як і зараз не зможуть завести більше однієї дитини. Крім того, якщо з якихось причин сім’я не зможе відтворити на світ трьох дітей, то отриману допомогу від держави доведеться повернути.

Таким чином, участь в даній програмі, на думку експертів, є досить ризикованим. Адже ніхто не в силах передбачити багато факторів, які можуть вплинути на народження трьох дітей. Але ж причинами відмови від народження третьої дитини може бути не тільки небажання виконувати умови програми, а й проблеми зі здоров’ям, розпад сім’ї і інші життєві негаразди.

Скептики заявляють, що втручання держави в сімейні справи своїх громадян неприпустимо. Особливо в таку інтимну частину життя людини, як народження дітей. Експерти заявляють, що від прийняття цього закону виграють будівельні компанії, які моментально отримають потенційних клієнтів на свої послуги – майбутні члени багатодітних сімей. Серед прихильників даної програми підтримки сім’ї, де вже є двоє дітей, а батьки і так планували народження третьої дитини. Найчастіше у таких сімей вже є стабільний заробіток і власне житло – часто квартира.

Варто зазначити, що проблема народжуваності дійсно варто в Угорщині дуже гостро. Уже 34 роки в країні спостерігається демографічний спад. Народжуваність стабільно знижується, а молодь прагне якомога раніше виїхати з Угорщини в інші країни Європи. Особливо погано йдуть справи в селах. У більшості з них населення скоротилося в два рази. У зв’язку з цим багато шкіл країни знаходяться на межі закриття. Середня кількість учнів у класі в селах Угорщини становить 7 осіб. При цьому деякі вікові групи не укомплектовані, через що створюються різновікові класи.


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...