Під Черніговом виявили сенсаційну знахідку

На Чернігівщині знайшли давньоруський курган і городище Х століття.

Під час розкопок у селищі Морівськ (літописний Моровийск) Козелецького району Чернігівщини археологи натрапили на давньоруський курган і городище Х століття.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив старший викладач кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Р. Шевченко В’ячеслав Скороход, передає Ukr.Media.

“В одній із садиб експедицією сфотографовано курган давньоруського часу, що зберігся до наших днів. Сенсаційних відкриттів стало виявлення городища Х ст. В південній частині селища. Експедицією було закладено шурф, що потрапив у тіло валу, і зібраний підйомний матеріал. Нововиявленими городище було попередником літописного Моровийска, що в XII ст. був перенесений на північний мис внаслідок зміни русла р. Десни “, – написав фахівець.

За словами Скорохода, обстеженням Моровську і його околиць археологи займалися в квітні-травні. Роботи велися на дитинці і посадах давньоруського міста XII ст., Що у ХVI – XVII ст. було фортецею на межі Московського царства і Речі Посполитої. У ХVIII – XIX ст. на дитинці стояла дерев’яна церква Святого Миколая, навколо якої було кладовище.

Скороход додав, що в археологічному сезоні 2017 року, який закінчився днями, крім Моровську, досліджувалися також смт Седнів (літописний Сновськ) в Чернігівському району, село Виползов Козелецького і м. Батурин Бахмацького районів. В роботах брали участь фахівці Науково-дослідного центру археології та стародавньої та раннього історії Північного Лівобережжя ним. Д. Я. Самоквасов, Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Р.Шевченка шевченка та Інституту археології НАН України.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...