Сьогодні Верховна Рада України прийняла Закон України «Про освіту»

За дане рішення проголос увало 255 із 359 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про освіту» (реєстраційний номер 3491-д), яким запровадила 12-річну середню освіту, передає Ukr.Media.

Як передає ЗМІ за це рішення проголосувало 255 із 359 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Не голосували у повному складі фракція «Опозиційний блок» і група «Відродження».

Законом встановлено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічного повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільного середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Згідно із законом, посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється у розмірі не менше чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Ця норма вводиться в дію, починаючи з 1 січня 2018 року, а закон набирає чинності з наступного після дня його опублікування.

Засновник приватних навчальних закладів мають право встановлювати інші розміри та умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Законом передбачено, що держава гарантує безкоштовне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх шукачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.

Законом визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Також передбачено, що у навчальних закладах, у відповідності з освітньою програмою, можуть викладатися одна або декілька дисциплін на двох і більше мовами – державною мовою, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.

У законі сказано, що діти старшого дошкільного віку обов’язково повинні бути охоплені дошкільною освітою.

Згідно із законом, повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою: початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років, профільне середня освіта тривалістю три роки. При цьому наголошується, що початкова освіта здобувається, як правило, з шести років, а діти, яким до початку навчального року виповнилося сім років, повинні починати одержання початкового утворення в цьому ж навчальному році.

Згідно із законом, кожна людина має право отримувати початкову та базову середню освіту у навчальному закладі (його філії), найбільш доступному і близькій до місця проживання.

Законом визначено, що вища освіта здобувається на основі повної загальної середньої освіти.

Згідно із законом, державні і комунальні навчальні заклади відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський характер. Приватні навчальні заклади, в тому числі засновані релігійними організаціями, мають право визначати релігійну спрямованість власної освітньої діяльності. Також у навчальних закладах забороняється створення осередків політичних партій і функціонування будь-яких політичних об’єднань.

У законі передбачена атестація педагогічних працівників – чергова атестація проходить не рідше одного разу в п’ять років. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи.

Передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінки та вивчення практичного досвіду роботи. При цьому така сертифікація відбувається на добровільних засадах виключно за ініціативою педагога. Успішне проходження сертифікації зараховується проходження атестації педагогічним працівником. Педагогічні працівники отримуватимуть доплату за успішне проходження сертифікації.

Згідно із законом, з метою отримання освіти здобувачі професійної (професійно-технічного), професійного перед вищим та вищої освіти можуть забезпечуватися у відповідності з законодавством фінансової державної підтримки, пільговим кредитуванням, гарантіями для отримання кредитів, часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами.

Законом передбачено надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво (реконструкцію) або придбання житла або надання службового житла. Крім того, педагогам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, передбачається безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Але зазначені пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Згідно із законом, у системі освіти діє Єдина державна електронна база з питань освіти.

Законом передбачено, що держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менш як 7 відсотків валового внутрішнього продукту за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Державні і комунальні навчальні заклади мають право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет міністрів.

Згідно із законом, керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору терміном на шість років і не більше двох термінів поспіль.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...