Робота за кордоном: перспективи та ризики

В пошуках швидкого та великого заробітку українці часто їдуть закордон. Шукають агенства, їдуть “через знайомих”, або і взагалі – на сезонні роботи.

1397650190

Ми вирішили розібратися у цьому питанні та надати поради тим, хто все ж таки вирішив шукати “кращої долі” за межами України.

1. Якщо ви шукаєте роботу через інтернет, перевірте перш за все роботодавця – наявність документів, реальних людей, які можуть підтвердити законність їх послуг.

2. Зверніться до юриста. Краще переплатити гроші, але дізнатися всю правду про контракт, який вам пропонують – чи є фірма в офіційному реєстрі, скільки на ринку праці перебуває цей роботодавець, і чи знають про нього правозахисники.

3. Вивчіть мову країни, до якої збираєтеся їхати. Це стане в нагоді і вам, і роботодавцю.

4. Шукайте вакансії на сайтах країни-роботодавця, адже там ви можете отримати найбільш достовірну інформацію і зменшите шанси натрапити на аферу.

5. Не думайте про те,як заощадити на переїзді – всі “копійочні” пропозиції нічого хорошого вам не принесуть.

6. Будьте готовими до того, що працювати доведеться не за фахом. Або взагалі – перекваліфікуватися повністю.

7. Пам’ятайте: роботу на 10-15 тисяч (якщо постаратися) можна знайти і в Україні. А от, наприклад, для Польщі ви будете вважатися дешевою робочою силою. Те, що для українців великі гроші, для іноземців – смішна вартість “раба”.

8. Особливо обережним варто бути жінкам. Часто під виглядом “барменів, офіціанток та хостес” просто шукають дівчат легкої поведінки. Сподіватися на те, що це справді буде ресторанний бізнес повністю не можна.

9. Завжди відкладайте гроші про запас. Навіть якщо ви знайшли вакансію, оформили документи, і вже скоро почнете працювати – у вас повинно бути “рятувальне коло”. Та й зароблені закордоном гроші будуть цілішими.

10. Перевіряйте легальність абсолютно усіх підготовлених документів виключно через посольство. Це гарантує вам впевненість, що вас не обдурили.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...