Українські ціни на електроенергію вище, ніж в Європі

Про це сьогодні, 4-го жовтня, у своєму Фейсбуці розповів експерт з енергетики, колишній представник НКРЕ Герус Андрій,передає replyua.net.

«В Україні ціна за електроенергію для не побутових користувачів вища за середню ціну в деяких каїнах-членах Євросоюзу, таких як Швеція, Данія та Норвегія. Українське світло коштує дорожче, чим у Канаді та Сполучених Штатах», – зазначив він.

За словами експерта, середня ціна на електроенергію для промислових користувачів в Україні більша на 20 – 40%, ніж у Російській Федерації. Більша за ціни у Казахстані на 20 – 70%.

«Я привів для прикладу дані країни, оскільки вони являються головними конкурентами для України на ринку експорту металургії», – зауважив Герус.

Водночас він також зазначив, що останній скачок ціни на 10% за електроенергію для промислових споживачів зробив ціну за електроенергію для не побутових користувачів більшою в 1.8 разів, ніж для побутових (1.97 гривні для промисловиків та 1.075 гривні для побуту).

«Таким чином збільшується перехресне субсидування, яке йде в розріз з опублікованими деклараціями щодо знищення такого субсидування», – підкреслив Герус.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...