Пацієнти будуть підписувати контракт зі своїм лікарем — МОЗ

У 2017 році Міністерство охорони здоров’я обіцяє запровадити фінансування гарантованих медичних послуг. Йдеться про первинний рівень та екстрену медичну допомогу.

385634411

Про заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю«Укрінформу».

«Це гарантовані послуги. Як це буде виглядати? Пацієнти будуть підписувати договір, контракт зі своїм лікарем. Вони зможуть самі вибирати собі лікаря. Лікар тоді отримує фінансування, щоб займатися пацієнтом або родиною, буде інший рівень «пацієнт – сім’я», і буде фінансування опіки над цією сім’єю на цілий рік. Але, звичайно, не всі підпишуть контракт до 1 січня. Наприклад, якщо контракт підписали 15 квітня, то це буде до 15 квітня наступного року», — сказала Супрун.

За її словами, з цією метою буде створено державне агентство, яке буде посередником між бюджетом і лікарями або лікарнями.

«Це бюджетні гроші, які вже виділені на медичну субвенцію, а не якісь нові податки. Частина цих грошей буде виділена доцільно для первинної ланки. Це агентство буде оплачувати ці послуги», — зазначила Супрун.

Напередодні нова команда МОЗ України скасувала так званий «наказ про ліжко-місця», згідно якого кошти виділялись за місцями, а не за пацієнтами.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...