В грудні в Україні можна буде спостерігати зорепад Гемініди

Так званий великий грудневий метеорний дощ розпочався 4 грудня і триватиме понад два тижні.

Апогею він сягне в середині першого місяця зими, коли за годину падатиме до 200 метеорів, пише газета “Експрес”.

Астрономи кажуть, що такий зорепад — ефектне видовище. Адже Гемініди рухатимуться з відносно низькою швидкістю і їх буде добре видно на нічному небі. Тож, якщо вірити прикметам, у нас буде можливість загадати потаємні бажання, коли падатиме зірка.

— Це один з двох найпотужніших метеорних потоків у році, — розповідає Валерій Касеркевич, науковий співробітник астрономічної обсерваторії національного університету імені Івана Франка.

— Ще один ми спостерігаємо в серпні, це Персеїди.

— Звідки походить назва зорепаду?

— Свою назву зорепад Гемініди дістав від сузір’я Близнят (Gemini). Коли спостерігаєш із Землі, здається, що яскраві метеори летять саме звідти, хоча насправді це лише видимість. Метеори Персеїди влітають в атмосферу нашої планети зі швидкістю до 70 кілометрів за секунду, а Гемініди — до 30 — 40 кілометрів. Отже, їх можна спостерігати в небі значно довше. Зорепад помітний на всій земній кулі неозбрoєним оком.

Найкраще метеорити видно за межами великих міст, де мало освітлення. Головне, щоби була сприятлива погода — безхмарне небо.

— Чи долітають ці метеорити до поверхні Землі?

— Ці камінці розміром від кількох міліметрів до декількох сантиметрів переважно згорають, не долітаючи до нашої планети.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...