В Україні очікуються сильні морози наприкінці січня

Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив, що з 25 січня в Україні сильно похолодає, морози до -25°.

У другій половині січня на території України очікується ускладнення погодних умов, зокрема, сильні снігопади та зниження температури повітря, прогнозує директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає Ukr.Media.

“21-22 січня ми очікуємо значне ускладнення погодних умов у зв’язку з перетином з Балканського півострова глибокого та активного циклону – сильні снігопади з переходом в дощ, потім дощ з переходом у сніг, штормові вітри. Очікується ожеледиця на дорогах, посилення штормового вітру до 15-24 м/с і значні коливання температурного режиму”, – повідомив Н.Кульбіда в п’ятницю в Києві на засіданні державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з попередження надзвичайних ситуацій у зимовий період.

При цьому директор Укргідрометцентру зазначив, що у найближчі дні температура повітря знизиться в нічні години до -4-9°, а на північному сході до 10-14° морозу”.

За словами Н.Кульбіди, починаючи з 25 січня, висока ймовірність сильного похолодання по Україні зі зниженням температури до -14-19°, а 27-28 січня – до 20-25°.

Директор Укргідрометцентру зазначив, що в найближчі 10 днів очікується “проходження через центральні області України, крім сходу і заходу, пари активних циклонів, які приведуть місцями до дуже сильного снігу, посилення швидкості вітру і, відповідно, до заметів”. А приріст снігового покриву збільшиться на 10-20 см у більшості областей України.

“15-17 (січня) на всій території ми чекаємо випадіння снігу товщиною до 10 см, таким чином сумарна кількість снігового покриву в більшості областей України може скласти 20-30 см”, – навів дані Н.Кульбіда.

РЕКЛАМА:

Джерело.