На Херсонщині сталася страшна НП через бактеріальну хворобу: утилізували понад 9 тис. мертвих

На Херсонщині утилізували близько 9 тис. мертвих диких водоплавних птахів, які загинули у Чорному морі від пастерельозу, і у першій декаді січня були принесені морем на узбережжя Каланчацького району Херсонщини.

Про це розповів Віталій Боярський, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, лабораторія якого виявила у біоматеріалі загиблих птахів дану хворобу, – повідомляє Укрінформ.

“Причиною загибелі птахів стала бактеріальна хвороба пастерельоз. На сьогодні з того, що вже зібрано і спалено (тушок мертвих диких водоплавних птахів – ред.), можемо говорити загалом про близько 9 тис. загиблих птахів. Майже всі – це лиски, а також два лебеді та пара диких качок”, – розповів Боярський.

За його словами, досить було захворіти на пастерельоз лише одній лисці, і за великих скупчень цих птахів, що спостерігаються зараз на узбережжі Чорного моря, решта заразилися цією хворобою.

“Лиски збиваються у зграї на узбережжі, велика їх кількість у районі півострова Крим. Вони дислокуються біля узбережжя тому, що годуються водоростями із дна, як правило, на мілині. Її (лиски – ред.) великі скупчення спостерігаються у прибережній зоні”, – зазначив фахівець.

РЕКЛАМА:

Джерело.