Яким може виявитися довгоочікуваний «безвіз» на ділі

Усічений “безвіз”, який може отримати Україна, на практиці може виявитися куди гірше, ніж якби українцям давали б довгострокові візи.

160749oal1qaqaqoqoa1dh-1100x626

Про це в коментарі РІА Новини України розповів політолог, директор аналітичного Центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов.

“Безвіз” все ж можуть дати – з політичних міркувань, точно так же, як з політичних міркувань нам дали мільярд доларів траншу МВФ, щоб підтримати політичне реноме, щоб ситуація тут не вийшла з рівноваги, тому що Захід не хоче мати справи з невизначеністю.

– відзначає експерт.

Ось так, з політичних міркувань, нам цей куций, усічений “безвіз” можуть дати, який на практиці може виявитися куди гірше, ніж якби українцям давали б довгострокові візи – на 3, на 5 років і з меншими поневіряннями і приниженнями.

– зазначив Золотарьов.

Він продовжив: цей “безвіз”, швидше за все, буде обставлений цілою низкою умов, причому “на практиці”.

Тому що якщо зараз у вас є віза, ви не “хімічили” з документами, не робили через сумнівні фірми – ви благополучно проїжджаєте. А ось потім, якщо вираз вашого обличчя або чимось документи на кордоні не сподобаються прикордонному офіцеру, вас можуть розгорнути і не пустити. Ось таких ситуацій, повірте, буде дуже багато.

Питання безвізового режиму давно перетворилося на політичний фетиш, але треба дивитися в корінь – що він дасть. З огляду на те, що Україна – країна, де 30% населення не виїжджало далі свого району, мобільність українців – досить низька.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:
Загрузка...