В Україні змінять валютні правила: Порошенко направив новий закон в Раду

Передбачається, що нове законодавство про валюту допоможе лібералізації ринку. Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про валюті і направив його на розгляд парламенту. Процедура підписання відбулася під час зустрічі президента з бізнесом.

«Я підпишу цей законопроект і запропоную його парламенту», — сказав Порошенко.

За словами президента, в цьому законопроекті «дозволено все, що прямо не заборонено, і це змінює логіку процесів».

«Хочете відкривати валютні рахунки — будь ласка, хочете інвестувати за кордон — будь ласка. Хочете бути вільною людиною у вільній країні — ми вводимо цю унікальну можливість», — сказав президент.

Однак Порошенко підкреслив, що повна лібералізація не відбудеться в один день, потрібно її синхронізація з забезпеченням фінансової стабільності.

Як зазначали раніше в Національному банку України, в разі прийняття закону «Про валюті» Нацбанк протягом шести місяців призведе свої нормативні акти у відповідність з новим законом, і він вступить в дію.

Заступник голови НБУ Олег Чурій відзначав, що прийняття закону дозволить регулятору зняти обмеження на валютному ринку, однак для повної валютної лібералізації необхідно також наявність макроекономічних передумов і прийняття законодавства про міжнародне співробітництво в сфері оподаткування.

Крім того, за словами Чурія, прийняття проекту закону «Про валюті» сприятиме притоку прямих іноземних інвестицій в країну.

РЕКЛАМА:

Джерело.