У 15 років 50% дівчат вже мають сексуальний досвід, у 28-32% з них – 2-5 партнерів

На Прикарпатті виділено 350 тис. гривень на вакцинацію дівчат 12-14 років від вірусу папіломи, що призводить до раку шийки матки.

nepovnolitnya-vagitna

20 жовтня на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні за участю медичного експерта Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерини Булавінової для лікарів акушер-гінекологів, онкогінекологів, сімейних лікарів, лікарів ультразвукової діагностики, цитологів, патоморфологів, лікарів-педіатрів, тренерів Проекту Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) з вакцинації пройшла обласна науково-практична конференція “Мультидисциплінарний підхід в профілактиці, діагностиці та лікуванні передпухлинних та пухлинних захворювань жіночої статевої сфери”.

“Ми багато років працюємо з Івано-Франківською областю. Така співпраця є великою і успішною, – говорить медичний експерт Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова. – Це стосується проекту, який пов’язаний з тренерською та викладацькою діяльністю в медицині, зокрема в організації чи спостереження за вагітними жінками. І зараз приступаємо до педіатрії”.

Як повідомила представник ЮНІСЕФ, неодноразово для Прикарпаття закуповувались новітні холодильники для вакцин, які сертифіковані ВООЗ. Фахівець запевняє, що такі закупівлі проводитимуться і надалі.

Як зазначив головний спеціаліст ДОЗ ОДА з акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак, в області склалася непроста ситуація щодо захворюваності на рак шийки матки і становить 27%, коли державний показник складає 19%. Тому для покращення цієї ситуації в обласну програму “Здорове населення Прикарпаття” було внесено зміни. Зараз з бюджетних коштів виділено 350 тис. гривень на вакцинацію дівчат 12-14 років від цієї недуги.

Спеціалісти повідомляють, що в 15 років 50% дівчат вже мають сексуальний досвід, з них 28-32% мають 2-5 партнерів, тож треба якось запобігти вірусу папіломи людини, який викликає рак. Вірус папіломи людини переноситься статевим шляхом. Враховуючи це, фахівці рекомендують з 9-10 до 14 років вакцинувати дівчаток.

За словами обласного онкогінеколога Степана Долика, якщо вакцинувати дівчат віком до 14 років, а це дві ін’єкції через півроку, то, за прогнозами, можна уникнути раку і передраку. Також до подолання онкозахворювання шийки матки лікар називає дієвий метод – цитологічний скринінг, тобто взяття мазка на ракові клітини, завдяки якому можна за 10 років зменшити захворюваність та занедбаність на 80%.

Щоб уберегтися від цього захворювання, жінкам не потрібно прикладати багато зусиль, стверджують спеціалісти, достатньо тільки з метою профілактики регулярно проходити медичний огляд та вести здоровий спосіб життя.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:
Загрузка...