Українців зобов’яжуть заплатити за аудит квартир і платити пеню

В Україні вже в наступному році має запрацювати Фонд енергоефективності, інвесторами якого фактично стануть самі українці.

publication_247543_img1568fa9dbf417f6cdee274ad7dc1148e_620x0-e1477304871480

Всі об’єкти будівництва і вже зведені будівлі повинні пройти аудит енергетичної ефективності за свій рахунок. Якщо енергоаудит проводитимуть в житловій багатоповерхівці, платити доведеться всім власникам квартир. Як відзначають експерти, в середньому аудит типовою багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитора. Наприклад, сім’ї, яка живе в будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 гривень.

Орієнтовна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:

до 100 квартир – 9.5 тис. гривень

до 300 квартир – 12 тис. гривень

до 350 квартир – 13 тис. гривень

«Цей закон зобов’язальний. Ми всі повинні розуміти, що цей закон встановлює вимоги до кожного будинку проводити енергетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності при певних обставинах. Більш того, закон зобов’язує власників житла проводити технічний огляд систем кондиціонування і водопостачання, це стосується систем, які має потужність 20 гігават. Це фактично будинок 200 квадратних метрів», – пояснює співавтор законопроекту Олена Бабак виданню zik.ua.

Енергоаудит, згідно із законопроектом, повинні будуть провести у всіх будівлях, а отримати сертифікат енергоефективності доведеться новобудов, будівлям, які здаються в оренду як мінімум на рік, і місцях загального користування з площею від 250 квадратних метрів. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівля не буде утеплятися.

«Важливо розуміти, що проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» передбачає не тільки енергоаудит за кошти власника будівлі, а й обов’язкову сертифікацію – і теж за гроші власника. Експерти розходяться в думках про вартість послуги з енергоаудиту так само як і про ціну сертифікації. Ще більше суперечок про те, що дасть і одне, і інше жителям», – відзначає директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко.

Тим, хто сертифікат не отримає, доведеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень. «Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2017 року», – йдеться в законопроекті.

До 1 січня 2018-го у всіх житлових будинках встановлять лічильники на світло, газ, тепло, електроенергію і воду.

У новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги» вводиться поняття «управитель» ОСББ, крім того, в документі є, як зазначає Олена Бабак, спірний момент – українців з боргами за комуналку планують зобов’язати платити пеню.

«У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу», – говориться в законопроекті. Так, за рік борг може збільшитися на 36,5%. Максимальна пеня не може становити більше 100% від суми боргу. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо прострочити платіжку на 10 днів, доведеться заплатити всього на 1% більше.

Тим часом більшість українців не мають достатньо грошей навіть на їжу і зосвім не розуміють, як вони будуть сплачувати за комунальні послуги.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:
Загрузка...