Прокуратура назвала причини обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі, де загинули рятувальники

Поліція завершила слідство за фактом обвалу схилу на полігоні твердих побутових відходів, трьом особам з числа керівництва Грибовицького сміттєзвалища ЛКП Збиранка у Львівській області оголошено про підозру.

%d1%81%d0%bc%d1%96%d1%82%d1%82%d1%94%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%89%d0%b5_%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

В ході слідства з’ясувалося, що складування відходів на вказаному сміттєзвалищі проводилось без затвердженого проекту, тоді як посадові особи комунального підприємства не вживали відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів. Тобто слідство отримало підтвердження, що причиною обвалу було порушення технологічного процесу складування сміття.

Керівництво сміттєзвалища звинувачують у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, також їх звинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Зокрема, це ст. 236, ч.2 367 Кримінального кодексу України.

Підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано їм доступ до матеріалів кримінального провадження, а це загалом – 200 томів. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Згідно з чинним законодавством, за скоєння вказаних кримінальних правопорушень передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Крім того, продовжується розслідування щодо законності дій профільного департаменту Львівської міськради.

Нагадаємо, 29 травня на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області сталася пожежа.

30 травня приблизно о 15:30 на звалищі сталося обвалення сміття. Під завалами опинилися троє пожежників і один комунальник.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:
Загрузка...