На траси України обіцяють повернути контроль швидкісного режиму: як це буде

На дороги України може повернутися призабутий контроль швидкісного режиму. Причому ручної, а не автоматичний без зупинки транспорту-порушника, який обіцяють ввести вже третій рік.

Патрульної поліції і Нацгвардії видадуть апаратуру для фіксації порушень, а Кабмін сьогодні має змінити нормативну базу.

Експерти в області ПДР кажуть, що ручний контроль швидкості стане легітимним після доопрацювання закону «Про метрологію», а ось щоб узаконити «листи щастя» зі штрафами в автоматичному режимі, потрібна апаратура, що ідентифікує того, хто фактично керує автомобілем або іншим транспортом, а не його власника по держномер. Поки в Україні її немає.

Що зміниться

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що «швидкісний контроль буде повернутий на дороги з 27 липня». Але в прес-службі Кабміну нам уточнили, що мається на увазі початок практичної реалізації процесу контролю, після того як уряд внесе зміни в нормативну базу.

Наприклад, зараз поліцейські взагалі не мають права користуватися приладами ручної фіксації швидкості, так як це може призвести до корупції. Тепер їм це право хочуть повернути, а також привести правила сертифікації самих приладів до євронормам, виключивши можливість патрульних міняти або видаляти свідчення.

Працювати поліцейські буде з приладами на штативах, як і раніше, хоча, за словами Омеляна, ще близько 300 «Трукамов» встановлять в патрульних машинах без розпізнавальних знаків і стануть ловити лихачів в потоці транспорту. Фінансування (один прилад коштує близько $ 12,5 тис.) вже передбачено.

У прес-службі патрульної поліції нам відповіли, що вони поки ніяких приладів не отримали, крім того, патрульних повинні спершу навчити, як з ними поводитися.

Думка експертів

Спеціаліст з питань законодавчого забезпечення безпеки на дорогах Володимир Караваєв говорить, що зараз на складах МВС є близько 170 «Трукамов», але жоден з них не призначений для роботи в режимі патрулювання (в русі), і відповідного закону для цього немає.

А для роботи зі штатива «Труками» повинні бути пересертіфіціровани (з 2015 р, коли була ліквідована ДАІ, вони не використовувалися), забезпечені документами, що підтверджують їх придатність, і опломбовані для неможливості коригувати показання приладу з боку патрульних.

Тобто щоб порушник не зміг за хабар ухилитися від сплати штрафу. На це піде, за оцінкою Караваєва, не менше тижня, тоді використання «Трукамов» стане легітимним.

Автоюрист Вадим Володарський уточнив: через неможливість повністю усунути людський фактор застосування «Візирів» і «фенів» незаконно і навряд чи вони повернуться в руки поліцейських.

Крім того, Володарський впевнений: навіть якщо «Трукам» покаже перевищення швидкості — виписувати штраф на місці, як зараз передбачають інструкції патрульної поліції, незаконно.

«Патрульний повинен скласти протокол, який можна оскаржити в суді. За рішенням Конституційного суду, статтю 276 КпАП в частині» розгляду справи за місцем правопорушення «потрібно трактувати так:» за місцем «- значить, в рамках відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Але не прямо на дорозі «, — роз’яснив Володарський.

Водії: чекаємо колапс

Експерти кажуть, що з введенням контролю швидкості в великих містах збільшаться пробки, так як з березня 2018 року для зменшення аварій максимальна швидкість руху транспорту не повинна бути в населених пунктах більше 50 км / ч. Зараз цю норму мало хто дотримується, але з появою

«Трукамов» доведеться їздити за правилами або платити штрафи. Водії в основному згодні, що це правильно, але нарікають на бездіяльність місцевої влади, які мають право дозволити в окремих місцях їздити швидше (70-80 км/ч), встановивши відповідні знаки, наприклад, на многополосних автотрасах з відбійниками, де постійне інтенсивний рух.

«Якщо нічого не зміниться, а поліцейські почнуть штрафувати, то Київ, Харків, Одеса, Дніпро зупиняться в багатокілометрових пробках.

Або водії масово почнуть ігнорувати сигнали патрульних про зупинку, так як» всіх не переловиш «, що ще більше посилить аварійну ситуацію», — каже водій Володимир Тубан.

А ось його колега Микола Хвостюк впевнений, що як тільки патрульні отримають радари, то на магістралях з’являться і потрібні знаки:

«Встановити їх недовго, а команду дадуть, я впевнений».

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...