“Скрізь літали мухи…”: На Львівщині чотири доби пролежало тіло вбитої жінки в моргу без огляду та відповідної камери

Забрати тіло вчасно рідні не могли через бюрократичну волокиту. Чотири доби в моргу на Львівщині пролежало тіло вбитої жінки без холодильника. Причиною стала затримка з оформленням паперів, бо дозволу на розтин не надійшло через відпустку судді, котра мала схвалити процедуру.

Щойно дізнавшись про смерть двоюрідної сестри, Йосип Дроздовський приїхав за сто кілометрів, щоб забрати тіло для поховання. 44-річну жінку убили, а тіло скерували до Жидачівського моргу, там воно пролежало чотири доби і почало розкладатися, бо в моргу немає холодильного обладнання. “Я як зайшов туди в морг – я ледь не впав від того страху, що там робиться. Мухи літають, там нема ніякої холодильної камери, нічого”, – каже родич убитої жінки.

Через бюрократичну тяганину і так звану поправку “Лозового”, чоловік чотири доби не міг забрати тіло сестри з моргу. Там воно лежало без холодильної камери і вже почало розкладатися. Жінку вбили, і перш ніж віддати тіло родичам, слід було зробити розтин. Але суддя, яка мала би видати ухвалу на проведення цієї процедури, пішла у відпустку.

У райадмінстрації на запитання про роботу моргу без морозильників традиційно скаржаться на брак коштів. “Мають бути закриті всі насамперед статті, захищені статті – це є заробітна плата і енергоносії, тоді вже якщо залишаються кошти, йдуть на інші видатки, а вони не залишаються”, – запевняє керівник апарату Жидачівської РДА Світлана Самсонова. Холодильне обладнання для районного моргу коштує близько 25 тисяч гривень, частину коштів уже знайли, до кінця літа планують зробити усе, аби тіла зберігалися за нормами. Але поки трупний запах відчувається навіть зовні будівлі моргу.

Судмедексперт каже, що швидше віддати тіло родичам не може, бо розтин тепер заборонено проводити без ухвали суду. “Розтини і взагалі судово-медичні експертизи по трупах і по живих особах, зняття побоїв – зараз проводяться по ухвалі суду”, – пояснив Володимир Гаврущенко. У Жидачівському районному суді є лише керівник аппарату Віра Особа. Вона каже, що видати ухвалу нікому, бо єдина суддя у відпустці. “Одна суддя працювала до 7 серпня, була відряджена з Миколаївської обаласті, в неї закінчилося відрядження. Друга суддя – її відрядили з Донецької області на рік, з шостого вона пішла у відпустку”, – пояснила працівник суду.

Юридична процедура зміни судді для ухвали рішення про розтин складна і тривала. З районного суду клопотання скеровують до апеляційного, там обирають інший райсуд. Саме так і сталося з випадком сестри Йосипа. Завдяки втручанню журналістів бюрократичну процедуру вдалося пришвидшити, і тіло нарешті віддали родичу для поховання. Але як надалі ця проблема вирішуватиметься в районі – незрозуміло.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...