«Зухвалий політик»: Московська церква «наїхала» на Порошенка після його виступу на святковому параді

Під час промови на святковому параді до Дня Незалежності Президент України Петро Порошенко розкритикував «російську церкву», яка «освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо – теж російське».

Про це повідомляє ТСН.

Зокрема Порошенко розкритикував «російську церкву» та наголосив на необхідності Помісної православної церкви задля єдності України.

«Питання Томосу про автокефалію для Православної Церкви України виходить далеко за межі релігійного. Воно з того ж ряду, що зміцнення армії; що захист мови; що боротьба за членство в Євросоюзі та НАТО. Це – ще один стратегічний орієнтир на нашому історичному шляху. Це – вагома складова нашої незалежності», – заявив Президент.

Однак на слова Президента образились в російській церкві. Українського президента назвали «зухвалим політиком, який намагається втримати владу», а церкву – непохитною порівняно зі швидкоплинністю влади.

«Єдина митрополія, а потім самостійна, автокефальна церква всієї Русі об’єднує всі народи, що ведуть свій родовід від Дніпровської хрещальної купелі святого Володимира, вже 1030 років. За цей час багато змінювалося мирських правителів, то ворогували, то об’єднувалися один з одним, виношуючи часом дуже різні політичні проекти; виникали і руйнувалися імперії, по-різному пролягали кордони, нерівними були відносини з сусідами… А церква єдина стояла, стоїть і стояти буде. Вона – на століття. І дивно їй чути, як в справді відчайдушній спробі утримати владу, що вислизає, самовпевнений політик, якого не підтримує і десята частина народу, намагається придумати для неї, для церкви, свій новий лад, свої нові нечувані «канони», вказати їй, що для неї природно, а що – ні», – заявив «Інтерфаксу» заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Микола Балашов.

Крім того Президенту дорікнули зверненням до Ватикана, мовляв, він натякнув на можливу альтернативу православ’ю.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від предстоятелів православних церков України патріарха Філарета та митрополита Макарія з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Водночас в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві.

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. Вселенський Патріарх заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву і знехтувала правами Київського митрополита.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...