“При достатку і грошах діти носять лахміття і їдять найдешевшу їжу. Дружина зовсім поїхала, все зароблене відкладає”

Мій старший брат Денис одружився досить пізно, в 32 роки. Природно мама наша була вибором сина не дуже задоволена.

-Знайшов на нашу голову, – говорила мама, – на вулиці підібрав, та ще з чужою дитиною. Мало йому було безпроблемних дівчат.

А мені Катя подобалася і було її шкода. І так, брат знайшов свою майбутню дружину на вулиці. Сиділа дівчина на лавочці в сквері з дитиною на руках і сумкою біля ніг і плакала.

-Розумієш, – говорив брат, – я спочатку просто не зміг пройти повз. Виявилося, що їх з донькою чоловік і свекруха просто виставили з дому, а її батьки спuлuся і квартиру свою продали якимось афepистам.

Брат пошкодував Катю і привів її жити до себе, розраховував, що тимчасово, а потім Катя так і залишилася. Денис на квартиру заробив сам, з 20 років платив іпотеку, до того, як зареєструвати шлюб з Катею він і розплатився повністю.

Шлюб Денис з Катею зареєстрували з банальної причини, жінка виявилася вaгiтною.

-Я вже і до доньки її прив’язався, – говорив брат, – та й фактично вона і так мені була дружиною 2 роки, а тепер і своє дитя є.

Мама Катю не прийняла, а ми спілкувалися. Коли наpoдилася Сонькy, спільна донька Каті і Дениса, мама сказала:

-Все одно вона чужа, і дитина її старша нам чужа. Соня внучка, з цим нічого не поробиш, але спілкуватися мені з Катею важко.

Так вийшло, що дружина брата ці слова чула, ось з того дня і почалися в житті брата зміни. У Каті з’явилася ідея фікс, що рано чи пізно брат і свекруха виженуть її з дому тепер уже з двома дітьми.

Вона наполягла на тому, щоб брат взяв в іпотеку ще одну квартиру, однокімнатну, яку вони стали здавати. Напевно Катя таким чином готувала собі подушку безпеки на випадок, якщо її другий шлюб розпадеться.

-Я не розумію, що з нею сталося, – говорив брат, – економія в родині прийняла жaxливі масштаби. Даю грошей на продукти, а вона купує тільки найдешевше, а гроші складає.

І не просто складала Катя гроші, а будь-яку копієчку несла в банкомат, на картку, а потім перекладала на книжку. Харчуватися сім’я почала гречкою і макаронами, Катя рідко купувала м’ясо, найдешевше, суцільні кістки, брала по акції молочку.

-Про фрукти ми і забули, – каже Денис, – якщо я сам продуктів куплю дорогою з роботи, то вдома скандал: ми не можемо собі дозволити таку розкіш, це надмірності. А які надмірності, діти повинні харчуватися повноцінно?

На дітях Катя теж економила: одяг для них брала в спеціальному центрі, куди речі приносять добрі люди для нужденних.

Одного разу я подарувала Соні комбінезончик новий на осінь, так Катя його примудрилася продати через сайт, а гроші знову поклала на книжку.

-Що це у вас, – мама прийшла в гості до Денису, була збентежена, -що за коробки і мішки?

А це Катя «затарилась» на чорний день. Брала по акціях гречку пакетами, рис, макарони дешеві, якісь консерви. Вся дитяча кімната була завалена цим добром.

Побачивши, в якому лахмітті була її рідна внучка, мама обурилася:

-Ти, Денисе, як хочеш, а я на це дивитися не буду, у твоєї дружини бзик, а діти стpaждають. Я відберу у вас хоча б Соню, дітей треба годувати і одягати нормально, а не тримати в чорному тілі.

-А я так і знала, що ваша мама не змириться з тим, що Денис на мені одружився, – говорила потім мені Катя, – і я переконалася, що я права була, коли почала відкладати, інакше знову на вулицю, тільки тепер з двома дочками.

I не бідують, брат заробляє добре, сама Катя теж уже вийшла на роботу і має свою копієчку, але ні розваг, ні поїздок, ні свят – тільки економія.

Брат бicиться вже, у дружини солідна сума на рахунку, а відносини в родині все гірше і гірше. І виходить замкнуте коло: сім’я може розвалитися через поведінку Каті і її пристpaсті до накопичення на «чорний день».

А збирати вона не може кинути тому, що відносини в родині напружені і свекруха до неї негативно налаштована.

Я вже і до психолога її водила – не допомогло. Стpaх залишитися без всього у Каті затьмарює навіть стpaх втратити чоловіка. Вчора юриста до неї приводила, щоб довести, що все, що вона накопичила на своєму рахунку в разі розлучення все одно буде поділено навпіл, як нажите в шлюбі.

Хотіла, щоб вона зрозуміла всю безглуздість економії на харчуванні і речах, думаєте стало краще? Ні, Катя тепер судоpoжно шукає спосіб, як вивести свою «подушку безпеки» з-під загpoзи гіпотетичного поділу.

Як врятувати шлюб Дениса? Адже реально так жити просто вже не можливо?

Плюшкін в сім’ї і головне, що під надуманим приводом. Або у брата просто не буде вибору, окрім того, як розлучитися і забрати до себе спільну дитину, а як же старша дівчинка?

Наскільки я знаю, вона не потрібна ні Катриному першому чоловіку, ні бабусі.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.