Нові медичні книжки, лікарняні та безплатні ліки: Що очікує українців вже з нового року

У наступному році будуть введені електронні медичні книги, рецепти на програму “Доступні ліки” і лікарняні і почнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги. За його словами, в наступному році первинна ланка медичної допомоги оновиться вже по всій країні.

“Ми не плануємо залишати стару модель фінансування, починаючи з січня 2019 року. Вся первинна допомога, вся сімейна медицина, педіатрія на первинній ланці, терапевти – всі почнуть працювати за новими правилами, і це стане нормою по всій країні”, – сказав Ковтонюк. Він зазначив, що в 2019 році Моз почне широко запускати електронні інструменти для лікарів і пацієнтів.

“Зараз декларація з лікарем полягає в електронному вигляді. З наступного року сімейні лікарі вже почнуть вводити електронні медичні картки кожному своєму пацієнту. У середині року почнуть працювати електронні рецепти на програму “Доступні ліки”, запрацюють електронні лікарняні, яких ми так довго чекаємо”, – додав Ковтонюк.

За словами заступника голови Моз, з середини наступного року реформа піде далі – на наступну ланку допомоги, на спеціалізований рівень. “За принципом “гроші за пацієнтом” будуть працювати поліклініки. Тобто можна буде отримати консультації фахівців, пройти такі обстеження, як рентген, УЗД або мамографія, і здати необхідні аналізи, і за це буде платити вже Національна служба охорони здоров’я. Що це означатиме для людей? Вони зможуть вибрати місце, куди звернутися у поліклініку, де проживають, або в іншу поліклініку або в приватний заклад, і здати відповідні аналізи. Це все дуже складно технічно, але ми будемо рухатися і здивуємо вас хорошими результатами”, – запевнив Ковтонюк.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...