Політолог розповів, як можна швидше звільнити Донбас та Крим

Щоб пришвидшити звільнення з окупації Донбасу, а також Криму, українській стороні слід прирівняти ці території у статусі окупованих та перенести всю повноту відповідальності за соціально-економічне становище цих територій на Росію, як на країну-агресора.

751065

Про це у своїй статті для DT.UA пише політолог, директор Агентства розвитку Приазов’я Костянтин Батозький.

Він вважає, що обраний владою України шлях розведення цих процесів показав свою неефективність.

Надія на те, що Росія різко послабить хватку й добровільно залишить наші землі, мінімальна, а тому не може лежати в основі державної стратегії. Тим більше, історичний досвід свідчить, що Росія ніколи не залишала добровільно окупованих нею територій,
– наголошує Батозький.

Аналітик стверджує, що вибір іншого шляху відкриє перед Україною нові можливості. Так, визнання факту окупації на законодавчому рівні дозволить “назвати речі своїми іменами”.

Петро Порошенко неодноразово заявляв, що військової альтернативи мінським угодам не існує. Але якщо це так, то чому ми продовжуємо АТО? А якщо це не так, то чому ми не наступаємо?,
– зазначив експерт.

Читайте також: Міжнародний суд визнав Росію злочинцем і окупантом щодо України, – експерт

Він пояснив, що визнання очевидного факту окупації дозволить наділити Росію статусом країни-агресора, що полегшить Києву завдання щодо відкриття проти Кремля юридичного фронту на міжнародному рівні.

На думку політолога, надання Криму та ОРДЛО однакового статусу, не дозволить політикам “вирішити одну проблему за рахунок іншої”, відмовившись від вирішення кримського питання в межах мінського процесу.

Батозький зазначає, що Росія робитиме все можливе для окремого розгляду питань Криму і Донбасу, в той час як інтерес України полягає в тому, щоб рішення цих проблем відбувалося синхронно.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...