Янукович про військових РФ на Донбасі: Це приїхали родичі

Еекс-президент Віктор Янукович вважає, що на Донбасі немає російських військових.

1480093373-4178-viktor-yanukovich

Про це він сказав під час прес-конференції у Ростові-на-Дону.

Відповідаючи на питання про те, чи є на Донбасі російські військові, Янукович заявив, що в Україну з початку конфлікту їхало багато найманців, в тому числі з Європи, на яких натрапив він сам.

“Коли мій кортеж рухався в бік Криму, в районі Мелітополя була засідка, і наша передова група їх виявила. Вони побачили людей без розпізнавальних знаків, почули іноземну мову. Напевно, це були найманці. Нам вдалося втекти від цієї пастки”, – сказав Янукович .

При цьому він заявив, що з Росії в Україну їхали добровольці, яких не можна назвати найманцями.

“На Україну їхало багато добровольців, найманців, не тільки з РФ, а з Європи, Франції, Італії, Балканських країн, ну і з Росії. Чому з Росії більше? Тому що зв’язки, які були між сусідніми регіонами, вони були досить тривалі і родинні”, – заявив Янукович.

Він розповів, що на Донбас з Росії їхали родичі.

“Особливо з Ростовської області, Кубані, дуже багато людей приїжджали допомогти близьким, родичам”, – сказав Янукович.

“Як їх можна назвати найманцями? Добровольці”, – сказав Янукович.

“Що стосується російських військових. Інтерес списати все на Росію – величезний. Одна з причин, чому Україна стала заручником такої політики, і її територію намагаються використовувати, щоб впливати на Росію, – здійснити тиск на Росію”, – заявив він.

При цьому Янукович розповів, що прочитав інтерв’ю Генрі Кіссінджера, але згадати хто це, йому допоміг ведучий прес-конференції Гусман.

Відповідаючи на питання про суди в РФ, зокрема про вироки Сенцову, Кольченку, Клиху, Карпюку, Савченко, Янукович відповів: “Якщо говорити про європейські принципи, то в Європі не обговорюють, яке рішення приймає суд”.

Як відомо, у березні СБУ заявляла, що на окупованому Донбасі перебуває до 6 тисяч російських військових, а кількість членів НВФ приблизно 40 тисяч.

При цьому з початку конфлікту, за даними СБУ, на Донбасі загинули понад 1600 військових РФ

Міноборони РФ востаннє публікувало статистику по втратах в 2009 році. Згідно з тими даними, в 2008 році загинув 471 військовослужбовець, половина з яких покінчили життя самогубством. Однак згідно з даними російського казначейства,за статтею про відшкодування витрат на поховання Міноборони РФ витратило 5,4 млн руб. в 2013 році і 4,8 млн руб. в 2014 році, а в 2015 році – більш ніж в 10 разів більше, 6 млрд руб.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...