Допомоги Порошенка потребує українець у в’язниці Єгипту, – ЗМІ

Українець Едвард Чікош, засуджений за “законами військового часу”, вже шостий рік перебуває в єгипетській в’язниці. Його подальша доля на сьогодні залежить від Президента України Петра Порошенка.

754948

Про це мовиться в статті “За що українця тримають в єгипетській в’язниці” на “Обозревателе“.

Він – уродженець Ужгорода, який очолював протягом п’яти років представництво в Африці і на Середньому Сході однієї з найбільших туристичних компаній,
– пише автор статті Ася Глуцька.

У матеріалі мовиться, що в 2011 році при проходженні ізраїльсько-єгипетського кордону в місті Таба був затриманий громадянин Ізраїлю Моаді Захалка. У нього в багажі була дерев’яна конструкція у вигляді хреста, в якій під час обшуку виявили зброю – АК-47 і 59 патронів до нього. Захалка заявив, що хрест призначений для офіційного представника турфірми, яку представляв Чікош.

В результаті Чікоша звинуватили в тому, що він планував влаштувати в Єгипті хаос і безлади від імені єгипетської армії, і за законами військового часу засудили до 19 років позбавлення волі.

На цей момент часу Едвард Чікош сидить в єгипетській в’язниці Лиман Тора вже шостий рік. В Україну його не екстрадували. Незважаючи на те, що екстрадували громадян інших країн, яких судили і за більш тяжкі злочини – наприклад, громадянина Індії, засудженого за вбивство, передали індійській владі на знак дружби між двома державами…,
– пише автор статті.

“У листопаді 2014 року Конституційний Суд Єгипту визнав усі судові рішення після революції 2011 року, де не застосовувалася стаття про пом’якшувальні обставини у справах по зброї (як і в моєму випадку) – незаконними. Я ж, як і раніше тут без просвіту”, – пише в листі ув’язнений.

За словами доньки Едварда, Ніколь, лише лист-прохання або особисте прохання, адресоване від Президента України Петра Порошенка президенту Єгипту може допомогти повернути її батька на Батьківщину.

МЗС України в цей момент стежить за його утриманням в умовах більш-менш наближених до людських. Юрисдикції у них на території АРЄ немає. Я зв’язувалася з Міжнародною Амністією, але і вони не в силах будь-яким чином допомогти. Всі інші інстанції на листи не відповідали,
– розповіла Ніколь.

Однак, за словами журналіста Романа Бочкали, який не перший рік займається справою Чікоша, офіційний Київ сьогодні не робить жодних реальних кроків, щоб повернути на Батьківщину свого громадянина.

Якісь формальні кроки робляться. На рівні клерків – щоб по шапці не одержати за неробство. Хоча я точно знаю, що в курсі і Клімкін… Він навіть заявляв, що Едвард винен. Так тільки дій – нуль. Врятувати “рядового українця” – це не про нашу країну,
– написав він у себе в Facebook.

РЕКЛАМА:
загрузка...