Як з ножа за 1 долар зробити супергострий, який ріже все (відео)

Відеоролик демонструє, що не так уже й важливо, з чого зроблений ніж – набагато важливіше вміти правильно його точити.

72b7a33e38d903e44319f9f14c00c2fd

Звичайно очевидно, що якщо довго і наполегливо точити ніж, він стане гострим як бритва. Але, тим не менше, від звичайного ножа з господарського магазину вартістю 1 долар ніяк не чекаєш такої вбивчої гостроти. Важко повірити, що навіть за допомогою чорної магії його лезом можна буде розрізати аркуш паперу або одним рухом розрубати навпіл три пластикові пляшки з водою, – пише “Популярна Механіка“.

Вся справа в правильній техніці точіння.

Точіння за допомогою точильного каменю – один з найефективніших способів. Для цього знадобляться два камені: з дрібними зернами і великими. Перш ніж переходити до процесу заточування, потрібно опустити точильний камінь на кілька хвилин в масло або воду, що продовжать йому життя, так як між зерен не будуть набиватися частинки стали. Починати точіння слід з крупнозернистого каменю.

Важливо правильно розташувати лезо відносно поверхні бруска, так як від цього залежить кінцевий результат. Не менш важливий і правильний кут заточування: заточувати ніж краще під кутом в 20°, але кут може змінюватися в залежності від типу ножа. Наприклад, кухарським ножів потрібен кут в 25°, японські кухонні ножі заточують під кутом в 10-20°, для мисливських клинків використовують кут 30-45°. Правило тут просте: потрібно зробити ніж гостріше – зменшуємо кут заточування, для більшої стійкості до затуплення – підвищуємо.

Після основного заточування потрібно братися за шліфування – для цього буде потрібен дрібнозернистий камінь. Шліфування необхідне для того, щоб вирівняти поверхню леза. При належному терпінні і невеликому тренуванні повторити результат з відеоролика цілком під силу кожному!

РЕКЛАМА:
загрузка...