За яких умов президенту можна оголосити імпічмент (відео)

Останнім часом, у світлі постійних корупційних скандалів, в політичних кулуарах йде мова про імпічмент президенту Порошенку.

5510440

Президент Леонід Кучма – перший фігурант касетного скандалу після зникнення і вбивства журналіста Гонгадзе. Попри потужні акції протесту й неабияку опозицію в парламенті, оголосити йому імпічмент так і не вдалося.

За 2 роки президентства Петра Порошенка в Україні вже втретє заговорили про можливі порушення законодавства з боку глави Держави. І притягнути до відповідальності його не виходить.

Механізм припинення повноважень президентом, який вносили в парламент ще за часів Кучми, вже не актуальний.

Спеціальний закон про імпічмент і не потрібен, запевнили досвідчені правники. В Конституції чітко визначені причини за які можна починати імпічмент. Це ознаки державної зради та кримінального злочину.

І для цього достатньо волі 226 депутатів. Вони створюють спеціальну тимчасову слідчу комісію, призначають спеціального прокурора і спеціального слідчого.

Чи порушив глава держави закон – перевіряє Верховний суд. А Конституційний стежить за дотриманням регламенту. А в законі про регламент вписано пункт про спецзакон про тимчасову слідчу комісію. І це плутає всі карти.

Колишній суддя Конституційного суду Віктор Шишкін заявив, що розмови про відсутність процедури імпічменту – це політичний популізм. 111 стаття Конституції, в якій йдеться про відставку президента – норма прямої дії. І в ній немає ніяких посилань на інші закони.

Експерти заявили, що для відповідальності президента перед законом за вчинені діяння потрібно не тільки політична воля еліти, а ще й непідконтрольна главі держави парламентська більшість.

Правники не вірять, що це скликання здатне на такий подвиг. Там, судячи із записів депутата Онищенка, все куплено.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...