Українським заробітчанам шлях до Польщі закрито: що сталося

З якої причини українцям частого відмовляють у видачі посвідки на проживання в Польщі, а також видають значно менше дозволів на роботу

Українським заробітчанам в Польщі стали частого відмовляти у видачі посвідки на проживання – Карти побуту. Фактично кожна п’ята заява повертається відмовою. Згідно з відомостями польського Управління у справах іноземців, у 2018 році 18% звернень за ВНЖ завершилися відмовою.

У 2017-му цей коефіцієнт не перевищував 10%. У разі якщо в 2017-му карт жителям інших країн надали близько 59 тис. Видів на проживання, то в минулому -близько 47 тис. В цілому в даний період видано 372 тис. Карт побуту. Практично п’ятдесят відсотків всіх дозволів на тривале перебування в Польщі видано українцям. Конкуренцію їм складають білоруси, грузини, індійці і в’єтнамці.

Найчастіше відкидають в документі за подібним обставинам:

Запрошення на службу видано вигаданої компанією. З подібними фірмами в Польщі на даний час стрімко ведуть боротьбу. Компанії вручать необхідні для отримання робочої візи паперу, проте згідно прецеденту жоден співробітник у них не значиться.
Розбіжність в паперах. Після приїзду в Польщу, при прямому влаштуванні на роботу, наймач зобов’язаний проінформувати районні здійснюють контроль апарати про це, то що співробітник прийшов, і про його актуальному місці проживання. За півроку, на які виділяється робоча віза, місце проживання у особи здатний змінитися. Наймач про даний може не сповістити, через що в перспективі з ВНЖ з’являться труднощі.
Неправильно оформлені або надані в недостатньому розмірі паперу. Наприклад, в разі якщо оголошена мета присутності не відповідає вимогам для видачі ВНЖ;
Виїзд з Польщі в період розгляду заявки на карту побуту (аж до постанови про видачу, держава залишати не можна).
Неофіційно підвищення кількості відмов об’єднує і з політикою керуючої польської партії «Право і справедливість». Націоналісти виступають за «роботу для поляків».

З несправжніми запрошеннями не пустять

Через боротьбу з несправжніми запрошеннями, видано набагато менше і запрошень на службу. У разі якщо в 2017 українці придбали їх 1,7 мільйона. одиниць, то в 2018-му приблизно 1,45 мільйонів. Найчастіше українці виходять на подібних «посередників», набувають від них запрошення, і рухаються далі працювати в інші держави ЄС. Частого в цілому, в Німеччину. Однак далі їх відловлюють і депортують. До того ж, роботодавці часто зберігають нелегалів без гарантованих виплат, а уберегти власні права подібним співробітникам проблемно.

Наші ж фахівці помічають, то що зниження числа виданих запрошень пов’язане не тільки з війною з нелегалами, однак і в цілому з скороченням прагнення самих заробітчан функціонувати в Польщі.

При подачі паперів в ВНЖ, робітникові неодмінно стануть надзвонювати або писати листи з польського Управління праці, для того щоб проконтролювати, чи дійсно він живе по підтвердженому ним адресою. У разі якщо з тієї чи іншої причини на дзвінки не стануть відповідати – це буде формальним приводом для відмови навіть в разі якщо він функціонує законно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.