Генсек Ради Європи, перебуваючи в РФ, назвав Україну «слоном у посудній лавці»

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що Україна – це «слон в посудній лавці».

0be955a0-97ac-4c53-9b41-3e18cbdd3339_w987_r1_s

«Слон в посудній лавці – це, як і раніше, Україна. Це є причиною протиріч між Росією і рештою Європи. Якщо не буде знайдено вихід з такого становища, важко зрозуміти, яким чином можна буде домогтися поліпшення відносин», – сказав він.

Він знаходиться в російській столиці з дводенним візитом, і у нього склалося чітке враження, що російські політики хочуть повернутися до «діалогу і співпраці» з Заходом. Зв’язки Росії з Радою Європи, безпеку демократії і права людини теж обговорювали на зустрічі з Путіним.

Ягланд зустрічався, окрім того, з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Міністр запевнив керівника Ради Європи в тому, що Росія як і раніше буде поважати рішення, прийняті «в рамках Європейської конвенції про права людини» в Страсбурзі. Громадяни Росії, які вважають, що рішення, прийняті в російських судах, несправедливі, можуть звертатися до суду Страсбурга.

Зустрічі з провідними російськими парламентаріями були також включені в програму Ягланда. У середу він виступить з промовою на щорічній конференції російських омбудсменів і візьме участь в прийомі з нагоди Міжнародного дня прав людини. На скандальну заяву глави ПАРЄ вже відреагував глава української делегації в Раді Європи Володимир Ар’єв. Він вимагає негайної реакції МЗС України.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...