Лікуватися тільки з дозволу: в Україні вводять контроль за продажем антибіотиків

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий план випуску антибіотиків в українських аптеках. Через самолікування, а також збільшення кількості небезпечних бактерій, в МОЗ вирішили врегулювати правила продажу окремих медпрепаратів. У відомстві запевняють, ліки не подорожчають, а купити їх зможе будь-який українець, але тільки з дозволу лікаря.

“У плані жодним чином не передбачено обмеження доступу до антибіотиків. Він також не вплине на їх вартість. План спрямований на посилення контролю за продажем ліків — тобто ліки, які рекомендується приймати тільки за рецептом лікаря, будуть продаватися також за рецептом лікаря”, — акцентувала увагу Уляна Супрун.

Нововведення активно запустять вже з другої половини 2019 року, паралельно з опрацюванням системи e-health. У МОЗ обіцяють посилити контроль: лікарів і фармацевтів перевірятимуть.

Антибіотики і зараз мають продавати за рецептом, але насправді ми стикаємося з ситуацією, коли кожен охочий може звернутися в аптеку і придбати ліки без рецепта, не усвідомлюючи взагалі, як правильно застосовувати цей препарат. Тому контроль за відпуском ліків в аптеках буде посилюватися”, — зазначив начальник відділу антибіотикорезистентності і інфекційного контролю Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Мацько.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...