Порошенко терміново звернувся до українців: це спроба виправдати агресію Росії

Мова йде “фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти України”.

У середу, 24 квітня, чинний президент України Петро Порошенко зробив термінову заяву через указ глави РФ Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованого Донбасу. З’явилося відеозвернення на сторінці політика у Facebook.

За його словами, мова йде “фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні”. Порошенко вважає це черговим безпрецедентним втручанням Росії, грубим порушенням суверенітету України і нехтуванням зобов’язань у рамках Мінських угод.

Президент підкреслив, що Росія порушує гуманітарне право, яке забороняє окупаційній владі міняти громадянство жителів окупованих територій.

“Російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі. Проведення фейкових виборів у 2014 і 2018 роках, вступ рублевої зони, експропріація українських підприємств, офіційне визнання документів, виданих незаконними органами – це далеко неповний перелік тих деструктивних кроків, що зробила російська сторона протягом останніх років”, – підкреслив Порошенко.

Він додав, що мета Росії очевидна – обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов’язання припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. “Разом з Мінськими зобов’язаннями Москва розраховує позбутися від санкцій”, – упевнений президент.

“Незаконна видача паспортів РФ за так званими південно-осетинським і придністровським сценаріями – це спроба виправдати і легітимізувати військову присутність Росії на окупованій частині українського Донбасу”, – резюмував президент.
Порошенко також закликав міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, засудити злочинні дії Росії, а також посилити режим міжнародних санкцій.

“У цьому зв’язку доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ і ЄС”, – сказав він.

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...