Гроші почнуть списувати автоматично: банки блокуватимуть рахунки без попередження, подробиці

Дуже скоро банки почнуть автоматично без повідомлення списувати борги з рахунків українців

Згідно з наказом Міністерства юстиції, українські банки підключатися до системи Державної виконавчої служби, а їх інформаційні системи будуть щогодини перевіряти всіх своїх клієнтів на заборгованість по аліментах, повідомляє ubr.ua.
У разі, якщо база банку виявить заборгованості, списання грошей з рахунку клієнта відбудеться автоматично (без повідомлення, в безакцепном режимі). Нові правила регламентуються наказом Міністерства юстиції №1203 / 5 “Про затвердження автоматичного арешту коштів боржників на рахунках в банках по виконавчих проваджень про стягнення аліментів”. Фінансисти про це дізналися з телеграми Нацбанку №57-0007/24847.

Наказ Мін’юсту затверджений 16 квітня, а Нацбанк повідомив про нього в травні. Таким чином, в Україні до 16 липня 2019 року мають розробити порядок автоматичного взаємодії банкірів з виконавцями.
Поки автоматичне списання боргів не запущено, і банки не знають, у кого і скільки треба списувати. Боржники користуються ситуацією і швидко виводять гроші. Автоматичний обмін інформацією тільки збираються налагодити.

В даний час всі постанови про стягнення аліментів знаходяться в автоматизованій системі виконавчого провадження (АСИП). Завдання фінансистів – включитися в неї, і постійно звіряти зі своєю клієнтською базою. Потрібно так переналаштувати інформаційні системи банків (ІСБ), щоб ті раз на годину протягом робочого дня відправляли запит в АСИП і перевіряли, чи не з’явилося постанову по якомусь з їхніх клієнтів.

Як відомо, в Україні підвищили розміри аліментів. В країні мінімальний розмір аліментів прив’язаний до прожиткового мінімуму на дитину. У кожному конкретному випадку розмір виплат визначає суд. Однак законом встановлено мінімальну межу. Наприклад, ще в листопаді аліменти на дитину віком до 6 років мали становити не менше 1559 грн, а на дитину від 6 до 18 років — не менше 1944 грн. З 1 грудня аліменти на дитину старше 6 років становлять не менше 2027 грн, а на дитину віком до 6 років — 1626 грн.

РЕКЛАМА:

Джерело.

загрузка...