Хто і як бреше: психологи викрили таємниці обману

Психологи кажуть, що кожна людина протягом 60 років бреше в середньому 88 тисяч разів. Тобто людина обманює приблизно чотири рази на день. А хтось і більше! Цікаво, що фраза: “У мене все гаразд”, є однією із найбільш поширених, якою грішать люди.
e1468155472852

Та якщо уважно спостерігати за мімікою, жестами та навіть тембром голосу людини, можна зрозуміти, чи варто їй вірити, кажуть Христина Твердохлєбова, психоаналітик, Тетяна Ларіна, психолог-фізіогноміст, та Григорій Семчук, спеціаліст з психодіагностики та фізіогноміки.

— Чому люди брешуть?

Х. Твердохлєбова:

— Причин є декілька. Перша — брехня, як спосіб уникнути покарання. Найчастіше нею користуються діти. Наприклад, ховають щоденник, щоб батьки не сварили за двійку. Дорослі теж часто користуються цією брехнею. Коли ми спізнюємось на роботу, то зазвичай вигадуємо різні причини, щоб уникнути зауваження чи штрафу.

Друга — люди часто використовують брехню, як спосіб приховування інформації. Третя — брехня може бути засобом отримання вигоди. Ще однією причиною брехні може стати низька самооцінка. Так, часом люди вигадують дивовижні історії про своє життя, розваги і таланти. Усе це для того, щоб привернути увагу соціуму та викликати захоплення.

— І про що ми брешемо найчастіше?

Х. Твердохлєбова:

— Найчастіше люди брешуть про свої смаки й уподобання. Я би назвала це “черговою ввічливістю”. Це допомагає уникнути конфліктів та непорозумінь.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...