“Таки перемога!”: Зеленський підписав закон, який назавжди змінить життя українців

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який змінить систему освіти в Україні

“Таки перемога!”: Зеленський підписав закон, який назавжди змінить життя українців

Так, Міністерство освіти і науки України на офіційній сторінці в Facebook повідомило, що президент підписав закон “Про професійну передвищу освіту”.

Вже з 2020 року коледжі та технікуми готуватимуть професійних молодших бакалаврів – це буде рівень професійної передвищої освіти;

Експерти запевняють, що завдяки новому закону освіта дорослих стане більш гнучкою – людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти протягом життя. Також студенти зможуть вільно обирати форму навчання, зокрема, буде більше можливостей для дуальної освіти. А навчальні заклади отримають нову систему державного фінансування.

Раніше повідомлялося, що спікер парламенту Андрій Парубій надіслав офіційного листа президенту Володимиру Зеленському з вимогою негайно підписати закон про слідчі комісії Ради, в якому передбачена процедура імпічменту президента. Про це він сказав на засіданні Верховної Ради.

Як зазначив Парубій, згідно зі ст. 94 Конституції України у президента є 15 днів після отримання Закону, щоб підписати або повернути закон зі своїми пропозиціями в Раду для повторного розгляду. Спікер нагадав, що 27 червня цей термін закінчився, “тому закон згідно Конституції вважається схваленим Президентом України і повинен бути підписаний і офіційно оприлюднений”.
«Пане Зеленський, інформую вас, що ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК, зараз його можна тільки підписати. Якщо він буде ветований, це буде порушенням закону. Цей закон прийнятий за Конституцією, він створює реальний парламентський контроль в Україні, а головне — чітко встановлює та описує процедуру парламентського контролю ТСК та імпічменту президента. Це була одна з обіцянок під час передвиборної кампанії», — додав він.

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Загрузка...