Цього чекали 15 років! Реформа “другої пенсії”: коли запрацює ця система

Розенко повідомив, коли запрацює накопичувальна пенсія в Україні.

Цього чекали 15 років! Реформа “другої пенсії”: коли запрацює ця система

Україна вже щонайменше на 15 років спізнилася із запровадженням накопичувальної системи. Відповідний законопроект було внесено до Ради ще три роки тому.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Система накопичувальних пенсій в Україні може запрацювати через 3 місяці після того, як Верховна Рада ухвалить відповідний законопроект. За його словами, відомства та міністерства вже готові до запуску другого рівня пенсійної реформи.

“Функціонально та інституційно ми сьогодні підготували і Пенсійний фонд, і всі відповідні структури, щоб запрацювала накопичувальна система. Тобто інституційно ми готові”, – повідомив Розенко.
Він уточнив, що знадобиться деякий час для ухвалення нормативних актів, але це займе не більше 3-4 місяців.

Нагадуємо, програма “Друга пенсія” передбачає поповнення особового рахунку працюючого українця, яке повинен відбуватися при кожній виплаті заробітної плати. Розпоряджатися цим рахунком можна буде при досягненні певного віку, або в заздалегідь визначених законодавством випадках.

Наприклад, якщо працівник відноситься до так званого “другого списку” професій, має стаж в тридцять п’ять років офіційного працевлаштування, отримуючи щомісяця не менше п’ятнадцяти тисяч гривень, він буде зобов’язаний платити додатковий внесок до пенсійного фонду. Ця сума складе сім відсотків від щомісячної зарплати. Однак його друга пенсія буде становити не менше десяти відсотків від щомісячної виплати.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...