Мінфін придумав “оригінальне” рішення, як підвищити зарплату вчителям: треба їх просто скоротити

Нова постанова Мінфіну може знищити українську освіту
Мінфін придумав “оригінальне” рішення, як підвищити зарплату вчителям: треба їх просто скоротити


Асоціація міст України поділилася інформацією, що Кабінет Міністрів України зобов’язав центральні органи виконавчої влади розглянути пропозицію Міністерства фінансів України (вкладені в лист №07010-04-3/19654 від 31.07.2019 року). Там передбачені дії для вищого освіта і науки, а також надано розпорядження, які повинні значно скоротити фінансування середньої освіти. Це відбувається, тому що уряд вирішив підвищити заробітну плату вчителям.

Асоціація міст України прокоментувала деякі позиції, заявлені Мінфіном, хоча і підтримує необхідність оптимізації сфери освіти. Ось що пропонує Мінфін, коментарі АМУ вказані в лапках:

1. підвищувати запрлату вчителям можна, тільки якщо одночасно скорочувати їх кількість;
2.МОН та облдержадміністрації представили плани-графіки, які дозволять оптимізувати малоукомплектовані школи в кожному з регіонів;
3.з 1 січня 2020 року припинити фінансування освітньої субвенції всіх шкіл (крім початкових), в яких кількість учнів менше 40 і припинити фінансування освітнього процесу в 10-11(12) – их класах, де менше 20 учнів;
“В такому випадку містити класи будуть з місцевих бюджетів, при тому, що бюджетний і навчальний рік не збігаються. Оптимізацію потрібно робити в літній період, інакше це загрожує закриттям шкіл і скороченням співробітників.”

4.навчальне навантаження на вчителя підвищиться з 18 до 20 годин;
“Ця заява суперечить Закону України “Про загальну середню освіту”, абзац 2 ст. 25 ч. 1 зазначено, що навантаження не може становити в тиждень більше 18 годин, це ставка. Компенсувати цей час повинні з коштів бюджету.”
5.підвищення розрахункової наповненості класів під час розрахунку освітньої субвенції та ВІДГ на 2 пункти;
“Через незаповненість класів доведеться робити повторну оптимізацію, дефіцит освітньої субвенції тільки посилиться.”
6.переглянути умови оплати праці педагогів, налагодити систему підвищення зарплати, надбавок і доплат;
7.змінити підхід до створення мережі опорних шкіл, розвивати опорні школи з допомогою фінансування, капіталовкладення направляти в першу чергу в ці школи, за умови виконання процесу оптимізації;
8.вчителі повинні виходити на пенсію по досягненню пенсійного віку.
“Звільнення має відбуватися тільки відповідно до ст. 36, 42, 49 Кодексу законів про працю України. ”

Перегляд діючих умов оплати праці призведе до того, що педагогів позбавлять доплат. У тому числі щорічної премії за чесну працю і зразкове виконання обов’язків. Як вважає АМУ, ці зміни можуть призвести до масового закриття шкіл та скорочення вчителів. АМУ зазначає, що всі фінансові зобов’язання повинен брати на себе держбюджет, щоб учням гарантувалося конституційне право на загальну середню освіту.


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...