Шведська школярка Грета Тунберг із нищівною промовою виступила в ООН: хто ця юна екоактивістка

Одна з найвідоміших екоактивісток сьогодення, 16-річна дівчинка зі Швеції Грета Тунберг, виступила з гнівною промовою на саміті ООН з питань клімату. Нищівну критику школярка звернула в бік світових лідерів, звинувативши їх у “крадіжкі дитинства”. Вона вважає, що політики думають лише про гроші та ведуть недостатню боротьбу проти зміни клімату.

У своїй запальній промові Грета звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління. На думку активістки, планета потерпає від руйнувань екосистем та перебуває на порозі масового вимирання.

Це все неправильно. Я не повинна бути тут. Я повинна повернутися в школу по той бік океану, з іншого боку ви приходите до нас, молодих людей, за надією. Як ви смієте! Ви вкрали мої мрії і моє дитинство своїми порожніми обіцянками,
– саме з такими словами Тунберг звернулася до світових лідерів.

Виступ Грети Тунберг на саміті ООН: відео

Біографія Грети Тунберг
Грета Тунберг народилася 3 січня 2003 року у Швеції. Навчаючись лишень у 9 класі, дівчинка вирішила зайнятись боротьбою за відновлення екосистеми планети. І їй це вдалося – до руху школярки доєдналися тисячі людей.

Коли я була молодшою, вчителі в школі показували нам фільми про пластик в океані, про те, що через глобальне потепління полярні ведмеді голодують, і так далі. Я плакала, коли це дивилася. Мої однокласники теж переживали, але коли фільм закінчувався, вони могли спокійно займатися своїми справами. Я так не можу. Ці кадри просто застрягли у мене в голові,
– розповіла про початок своєї екоборотьби дівчина.

Маленька дівчинка у жовтому дощовику: чим відома Грета Тунберг?
16-річна шведська школярка є політичною активісткою, яка виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.

Втім, вона не завжди була такою сильною і переконливою, як на виступі перед світовими лідерами в ООН. Через переживання стосовно екологічних проблем на планеті у віці 11 років у Грети розвинулася депресія. Дівчинка перестала ходити до школи, їсти і спілкуватися з друзями.

Почалися також проблеми з однокласниками, адже вона була не як всі: лікарі діагностували у Грети та її молодшої сестри Беати синдром Аспергера, СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивність) і виборчий мутизм, який виявляється в тому, що людина не завжди здатна розмовляти, коли цього від нього вимагає соціальна ситуація.

У серпні 2018 року Грета прославилася тим, що розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції. Вона кожної п’ятниці приходила під будівлю із вимогою до законотворців підтримати Паризьку кліматичну угоду.

У чому полягає суть Паризької кліматичної угоди?Головна ціль Паризької угоди – не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) відносно показників доіндустріальної епохи. Друга мета договору полягає у зменшенні викидів парникових газів у атмосферу до нульового рівня впродовж другої половини ХХІ століття. Угоду підписали 195 країн світу і ЄС. Кожна країна зобов’язалась робити внески для досягнення цих двох цілей, так звані “національно визначені внески”. У договорі йдеться про те, що ці вклади мають бути амбіційними і зростати з часом. Кожні п’ять років держави мають звітувати про зроблені внески у Секретаріат РКЗК ООН і ставити нові цілі. Перший звіт країни мають надати у 2023 році.

Цим вчинком шведська школярка надихнула сотні тисяч учнів по всьому світу. Завдяки Греті діти почали теж виходити на страйки та привертати увагу до проблеми зміни клімату. Станом на грудень 2018 року, понад 20 тисяч учнів провели страйки щонайменше в 270 містах. Рух назвали “П’ятниці за майбутнє”, бо страйки відбувалися саме у цей день.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.