Так можна заробити! Подробиці монетизації в Україні. грошова революція

Вже зовсім скоро в Україні з обороту почнуть виводити дрібні монети номіналом 1, 2 і 5 копійок

Так можна заробити! Подробиці монетизації в Україні. грошова революція

Їх перестануть приймати в магазинах вже з 1 жовтня. Поступово позбудуться також від 25 копійок, але поки ними можна буде розплачуватися, пишуть «Вести».

Для тих, у кого назбиралися запаси монет в скарбничках, є кілька варіантів. Перш за все, відзначимо, що обміняти дрібні можна буде в касах усіх банків країни до 30 вересня 2020 року, а в касах Ощадбанку, ПриватБанку і Райффайзен Банку Аваль – протягом трьох років.

Однак, експерти такий варіант називають економічно безглуздим. За їхніми словами, велика кількість дрібних монет, набагато вигідніше здати на металобрухт. Наприклад, 1 кг нержавійки, з якого карбували монети номіналом 1 копійка, коштує 25 грн (правда, перед цим потрібно зробити хімічний аналіз металу). Однокопієчної монета важить 1,5 грама. Для кілограма доведеться назбирати 666 копійок, тобто 6,6 грн, отримавши при цьому за 1 кг 18-19 грн.

Але найкращий варіант, за словами експертів, залишати ці металеві гроші вдома, оскільки, як показує практика, через десятки років вони починають котируватися серед колекціонерів.

Нумізмати запевняють, що в скарбничках українців можуть бути вельми рідкісні і дорогі екземпляри. Наприклад, за 2 копійки 1992 року можна виручити від 13 до 17 тис. Грн. Також цінні монети є і у інших номіналів. Так, за 1 копійку 1994 року пропонують близько 2,5 тис. Грн, той же номінал 1996 року можна продати за 600-1,3 тис. Грн, 5 копійок 1994 року – 2,5-3,5 тис. Грн., 10 копійок 1992 року – 1,8-3,3 тис. грн, а 25 копійок 1995 року під 1,5-2,5 тис. грн.

Однак варто зазначити, що одного збігу номіналу і року монети недостатньо, щоб вважати монету цінною. Це залежить від багатьох факторів. По-перше, є відмінності між серіями штампів монет. Вони можуть полягати в товщині шрифту, кількості ягід на гронах, як в 1 і 25 копійках, і навіть в металі.

Особливо цінуються браковані монети і “перепутка”, коли в процесі карбування були переплутані штампи. Наприклад, аверс від однієї серії, а герб від іншої. Також є певна кількість номіналів монет, які просто були випущені в невеликій кількості. Такі монети завжди цінні. Але потрібно бути акуратним, адже на ринку часто зустрічаються і підробки. Наприклад, фальшиві 2 копійки 1992 року недавно почали продавати за 1 тис. грн.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...