2100 страт – розкрили справу радянського ката

У мережі опублікували документ з особової справи співробітника НКВС Наума Турбовського. В ньому вказана конкретна цифра знищених ним в’язнів – понад 2 тис. чоловік. За це отримав Орден Червоної Зірки.

“Свою роботу знає добре. Уміло організував охорону й ізоляцію ув’язнених внутрішньої в’язниці УГБ УНКВС, а також доставку заарештованих на допити з Дніпропетровської в’язниці, що багато в чому сприяло успішності слідства. Товаришем Турбовським безпосередньо проведена велика робота по приведенню у виконання вироків до ВМ, в порядку наказів Народного Комісара внутрішніх справ СРСР і за рішенням Колегії Верховного Суду Військового Трибуналу й Особливої ​​трійки при УНКВС над ворогами народу, учасниками військово-фашистської змови, шпигунами і диверсантами. Особисто приведено у виконання понад 2100 вироків”, – навів у Facebook текст зі справи російський дослідник Костянтин Богуславський.

Історик розповідає, що Наум Турбовський народився в 1896 році в містечку Ходорків Київської губернії. Воював проти Денікіна і Махна у Червоній армії. З 1920-х працював в органах держбезпеки. За 18 років призначений комендантом в’язниці УГБ Дніпропетровська й був виконавцем вироків. Турбовський вийшов на пенсію після війни на посаді підполковника КДБ.

Костянтин Богуславський показав документи, які підтверджують масові репресії мирного населення в Україні за часів Йосифа Сталіна. Зокрема, йдеться про лист народного комісара внутрішніх справ Української РСР Олександра Успенського і відповідь діяча радянських органів безпеки Михайла Фріновського, який наказує збільшити кількість розстріляних в’язнів втричі.

Шукайте деталі в групі Facebook


РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...